Ocena kierowcy - Citroen Evasion I

Bartek evasion, 8 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Citroen Evasion I 1.9 TD 90KM 66kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Parkuje w scisłym centrum i mam wlasny hotel. Objezdziłem kawał europy tym autem i juz nie moge sie doczekac wakacji na kolejne wyjazdy.
Inne : silniczek krokowy klimatyzacji
Autko ogolnie sprawuje sie dobrze. Jazda na dluzsze trasy to sama przyjemnosc, do miasta to utrapienie. Dosc mułowaty - start se świateł porównywalny z TIRem. Uzywam go wakayjbie i weekendowo. Wyciagam siedzenia z tylu i juz mam domek na 4 kółkach. Poki co nie mial powaznej usterki, moze trafilem na dobry egzemplarz.
Silnik jest ciutke za słaby jak na taką mase auta. Bardzo wolno sie zbiera, na wyprzedzanie potrzeba dluzszej prostej. Odwdzięcza sie za to spalaniem jazda na wolnych obrotach przy predkosci do 100km/h daje nam spalanie na poziomie 6,2 L. Do predkosci 90km/h nie czujemy ze jedziemy dieselem - pracuje cicho i przyjemnie. Silnik pali na strzala nawet jak postoi 3 dni na mrozie minus 25
Skrzynia ok. Szkoda ze nie ma 6stki moznaby jedzic szybciej.
Zawracanie i parkowanie MASAKRA! mały kąt skretu przypomni sie podczas zatoczki i krecenia po ciasnych parkingach. Zawieszenie przyjemne - plynie po drodze.
widocznosc do przodu i na boki super, siedzisz jak w dostawczaku. Troche klopot z lusterkami - sa male jak na taka dlugosc auta. Ciezko wyczuc tyl auta - pomocne beda czujniki parkowania.
Wszystko pod ręką. Fajne welury na siedzeniach mimo wieku nie przetarte ani nie wysiedziane!
Grzeje dobrze, chlodzi tez OK -rzadko uzywam klimy latem wole szyby. Uchylne ostatnie i odsuwane boczne - daja rade. szkoda ze nie posiaddam szyberdachu byloby doskonale.
miejsca bardzo duzo. odwracane siedzenia przednie przydaja sie na wyjazdy - po wyjeciu tylnich siedzen zrobilem zabudowe i mamy mini kampera. Zimą na nartach odwracamy fotele i mozna sie przebierac. Kazdy pasazer byl zachwycony z regulowanych siedzen i przestrzeni na nogi. Auto szersze niz zwykla osobówka - polecam dla rodzin z dziecmi - odsuwane drzwi sa rewelacyjne!
wyciszenie super. ze wzgledu na przebieg i wiek czasem cos skrzypnie na dziurach ale to tak juz musi byc. Silnik milo mruczy pod maska - czasem ktos zapyta czy to benzyna czy LPG - dziwi sie ze ON
Poki co nie bylo wiekszych wydatkow. Auto od 2000r w rodzinie u mnie od dwoch lat. Wymiana opon, paskow itd - sama eksploatacja. Spalanie ON na trasach ok 6L w miescie do 7L - przyjemnie jak na takie gabaryty
zalezy kto co lubi. Kwadraciak z zewnatrz przyjemniak w srodku. Nie jest to kultowe auto jak vwt2 lub t3 ale za to jest wiele razy tanszy!
Usterki - simering przy pompie paliwowej nawalil wiec cofalo si epaliwo do baku (koszt 80pln - wiecej chyba za ustalenie usterki niz robocizne), mam klopot z silnikiem krokowym klimatyzacji po wlaczeniu silnika musi stuknac kilka razy (drazniace ale naprawa wiąże sie z rozebraniem polowy deski rozdzielczej) jakis baran zamiast cięgien zrobil silniczek liczacy obroty. Co 5 - 6 lat (30-40tys km) wymiana zawieszenia przedniego
oby sie nie trafiały
Citroen Evasion I