Ocena kierowcy - Citroen Evasion I

JAREKORYL1@WP.PL, 14 lat temu
Rok produkcji 1996
Citroen Evasion I 2.0 121KM 89kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : ZBUDOWANY DLA RODZINY , DUŻO PRZESTRZENI I WYGODY,MOŻNA ZWIEDZAĆ POLSKĘ I NIE TYLKO NAWET Z MAŁYMI DZIEĆMI.
Karoseria : piszczące drzwi przesuwne;trzeba smarować często uszczelki
daje sobie radę ,ale żeby dobrze przyspieszyć trzeba trzymać obroty od 3000obr/min ,a na piątym biegu od 120km dobrze ciągnie (jak na to auto)
któtkie i płynnie wchodzące biegi, rewelacyjne usytułownie dzwigni biegów.
przy energicznej jeździe nawet w łukach ładnie się układa ,zawieszenie (wahacze przód) z podróby wytrzymały 65000km. Z tyłem nie miałem jeszcze problemów opróccz amortyzatorów.
siedzenia dla pasażerów mogłyby być wyższe (siedzisko) dla osób od 180cm wzrostu trochę dziwnie sie siedzi, choc fotele są wygodne (oprócz środkowego-dla szczópłych lub dzieci ) Już chyba zawsze będę kupował samochody z fotelami z tyłu, zapomniałem co to znaczy marudzące dzieci w długiej trasie...!!! REWELACJA
zimą z ogrzewaniem powyżej -15 na odcinkach do 20km nie jest za ciekawie, potem jest dużo lepiej. Klimatyzacja w lato sprawuje się bez zarzutów , pomimo upałów można się zamrozić.
Jest naprawdę cicho przy normalnej jeździe gdy silnik nie przekracza 3000 obr/min
Cały rok mam włączony klimatronik od kiedy kupiłem i ustawiony na 21stopni. Zaznaczam że jeżdzę energicznie : lato: miasto LPG-12 PB-10L trasa do 140km LPG-10 zima: miasto LPG-14 trasa do 140km LPG-10 zima trzeba doliczyć bezynę na rozgrzanie silnika do 35stopni 5km jazdy, myślę że około 14 litrów/100 na ssaniu. Ceny części drogie ,ale porównywalne z innymi z tej klasy pojazdów. NIESTETY NIE MA TANIEJ ELEGANCJI I WYGODY.
PO MONTAŻU INSTALACJI LPG uszczelka pod głowicą koszt części na orginałach 1000,00 (uszczelki,uszczelniacze,uszczelka głowicy+śruby,planowanie głowicy;pasek rozrządu i rolki z zamiennika)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 121KM 89kW [l/100km]

12,2