Ocena kierowcy - Citroen C5 II Hatchback

Zadowolony, 12 lat temu
Silnik 2.2 HDi FAP 170KM 125kW
Rok produkcji 2007
Citroen C5 II Hatchback 2.2 HDi FAP 170KM 125kW 2006-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : I dodałbym jeszcze silnik.
Ogólnie bardzo dobrze. Samochód naprawdę wygodny, dający wysoki komfort z jazdy i z tym silnikem bardzo dobre osiągi. Auto godne polecenia. Mam nadzieję, że po przejechaniu jeszcze 200 tyś km moja opinia nie ulegnie zmianie.
Silnik bardzo dobry. Rewelacyjnie się zbiera i ciągnie od najniższych obrotów, pomimo niemałej masy. Dwie turbiny dają radę. Ogólnie jak na razie nie mam zastrzeżeń. Silnik pracuje cicho, nawet przy dużych prędkościach i jest dość elastyczny.
Ja jeżdżę z manualem i uważam, że skrzynia jest dobrze zestopniowana. 6 biegów to bardzo dobry pomysł. Pozwala na mniejsze zużycie paliwa w trasie.
Wygoda i komfort hydropneumatycznego zawieszenia jest doskonała. Już kilka razy wykorzystałem możliwość podniesienia samochodu przy wjeżdżaniu na wysoki krawężnik i podczas przejazdu przez zalany odcinek auta. Pozostali kierowcy tylko patrzyli z zazdrością :)I nie trzeba pamiętać podczas normalnej jazdy, gdyż sam dostosowuje się do prędkości regulując zawieszenie automatycznie (także gdy wiozłem ciężkie towary w bagażniku). Jedynym bardzo (przynajmniej jak dla mnie) nietrafionym rozwiązaniem jest przeniesienie hamulca ręcznego na przednie koła! Jak tu się bawić w zimie?! :)
Dla mnie nie ma większego problemu z widocznością. Ogólnie ok.
Wszystko w zasadzie jak należy. Dobry dostęp do bagażnika, wygodna pozycja za kierownicą. Jedynym manakamentem akurat w moim egzemplarzu był brak podłokietnika dla kierowcy. W tej klasie samochodów nie powinno byż już takich braków. O]Cała szczęście, że można dokupić na rynku dedykowany do tego modelu.
Nawiewy, klimatyzacja bez problemów radzą sobie z różnymi warunkami. Szybkie odparowanie przedniej szyby i oglnie dobra cyrkulacja we wnętrzu. Mnie też trochę długo się dogrzewa w zimie ale może to problem termostatu... Muszę to sprawdzić.
Miejsca nie brakuje. Ja jestem wysoką osobą i jak ustawię sobie fotel z przodu, to za mną jest wystarczająco miejsca dla \"normalnej\" osoby, co nie często się zdarzało w poptrzednich moich samochodach. Pięć osób może w miarę komfortowo podróżować.
Poziom hałasu w środku określiłbym nie doskonale ale bardzo dobrze. Jest na tyle cicho, że jazda z dużymi prędkościami nie przyprawia o ból głowy nawet podczas długich tras. Pokonałem za jednym razem 1400 km i nie czułem zmęczenia ani hałasem ani niewygodną pozycją.
No cóż. Spalanie u mnie wynosi średnio 7,8 - 8 l/100km. Jedni stwierdzą że to dużo inni, że wcale nie. Ja jestem zadowolony, tym bardziej, że nie jeżdżę wolno. Porównując spalanie z innymi markami to przy tej moćy i osiągach nie wydaje mi się, żeby było to duże spalanie. Można oczywiście uzyskać lepsze wyniki ale chyba nie chodzi tu o bicie rekordów oszczędności.
Oczywiście każdy by sobie życzył aby takie auta można było kupić za \"marne grosze\" ale jest to niemożliwe. Choć na rynku wtórnym można już znaleźć egzemplarze za rozsądne pieniądze. Komfort, niezłe osiągi muszą trochę kosztować.
Jak do tej pory auto mnie jeszcze nie zawiodło. Wspomniany już brak podłokietnika zaliczam do niedogodności. Skóra jaka została wykorzystana do obicia kierownicy mogłaby być lepszego gatunku. Szybko się wyciera i pozostaje nieładne wrażenie. Wiem, że jest tak we wszystkich c5-kach. Jakość plastików powiedzmy sobie niezła, nie slychać jakichś niemiłych odgłosów.
Jak do tej pory nie miałem żadnych poważniejszych usterek. I oby tak dalej!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 HDi FAP 170KM 125kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Citroen C5 II Hatchback 2.2 HDi FAP 170KM 125kW