Ocena kierowcy - Citroen C5 I Hatchback

archie39, 16 lat temu
Silnik 2.2 HDi FAP 133KM 98kW
Rok produkcji 2001
Citroen C5 I Hatchback 2.2 HDi FAP 133KM 98kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo dynamiczny na trasie. jak na tak cięzkie autko niezle przyspiesza na kazdym biegu, wyprzedzanie tira to pestka
Silnik : zdarza sie falowanie obrotow na biegu jałowym (zalezy od jakosci paliwa)
Układ hamulcowy : na poczatku piszczały klocki przy hamowaniu, po wymianie i wyczeszczeniu prowadnic OK,
Karoseria : czarny lakier podatny na zarysowania
Na razie zrobiłem 20 000 km i nie miałem żadnej powaznej awarii. Przy zakupie wymieniłem pompe wodną i paski oraz plyny i filtry. Ceny znosne. Duza zywotnosc zawieszenia i komfort - na razie nic nie puka i dobrze sie prowadzi a ma juz prawie 200 kkm. W vectrze przy tym przebiegu 2 razy wymieniałem tylne zawieszenie i łaczniki stabilizatorow co roku. W paskach lub audi o podobnym przebiegu z reguły wszystko sie tluklo a za w dobrym stanie to trzeba by dac 50% więcej kasy niz za c5.
jest czym pocisnać, przy duzych prędkosciach ciszej pracuje niz w wersjach benzynowych, na razie nie miałem zadnej awarii,
bez zarzutów
przy ostrych i szybkich zakretach lepiej właczyc opcje sport, duzo lepiej sie prowadzi, ale jest twardszy
troche kiepsko z tyłu
niezle
generalnie dobrze, ale w wersjach benzynowych chyba szybciej sie nagrzewa silnik. z drugiej strony ma dogrzewanie elektryczne grzałką na zimnym oraz webasto na postoju.
duzo miejsca z przodu i z tyłu
przyjemnie sie plynie
na miescie sporo pali - ok. 9L, w zimie ok. 10, trasa jak na ta mase b. dobrze:5-6L
Za to wyposazenie i silnik 2,2 hdi z fapem cena za uzywany jest bardzo atrakcyjna. Plusem jest zawieszenie o zmiennej wysokosci oraz opcja sport. Przy nowym raczej nie bo cena wysoka i szybki spadek wartosci. W zasadzie nie wiem dlaczego bo na razie duzo mniej usterkowy nicz vectra czy passat. Na początku troche sie obawiałem bo opinie o francuskich samochodach są kiepskie. Natomiast rankingi pokazują, ze francuskie mniej sie psuja. Jedyna przewaga niemieckich to, że jest dużo zakladow obsługujących je i czesci zamiennych. Z francuskimi jest sporo gorzej zwlaszcza jesli chodzi o warszaty obsługujace nowsze modele super wyposazone.
kiepskiej jakosci pokrycia plastykow - odlazi faba od uchwytow wewnetrzych przy drzwiach oraz pekają klamki wewnętrzne przy zbyt mocnym potraktowaniu.
na razie brak powaznych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 HDi FAP 133KM 98kW [l/100km]

7,7