Ocena kierowcy - Citroen C5 X Liftback

Citroen C5 X Liftback 1.6 PureTech  181KM 133kW 2021-2024 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Mega komfortowe
Silnik : Dość dynamiczny - nie dużo pali
Ogólnie C5X to samochód dla ludzi ceniących ponad wszystko komfort jazdy
1.6 PT 180 KM to minimum dla tego auta . Dość dynamiczny przy dość niskim apetytem na paliwo. Miasto 90% średnie spalanie wg komputera 7,5 l/100 km . Tankuję zawsze do pełna i mogę śmiało powiedzieć iż komputer zawsze zaniża o około 0,4-0,5 l/100 km więc 8,1-8,2 to faktyczne spalanie - zaznaczam że 90 % jazda w mieście. Trasa 80 - 100 km/h spalanie poniżej 6 litrów Trasa do 120 km/h spalanie ok. 6,5 l/100 km Autostrada 140 km/h 7,5 l/100 km
Super - zmienia płynnie , czasami szarpnie przy dynamicznym dodaniu gazu
ogólnie zadowalająco - bardzo miękki , trochę przechyla się podczas ostrych zakrętów i nurkuje gdy hamujemy , a także podnosi przód jak ruszamy zwłaszcza gdy automatyczny ręczny jest włączony :)
Kwestia gustu - jak dla mnie bardzo wyróżniający się samochód na tle innych . Ciężko spotkać go na drodze w ciągu pół roku widziałem może trzy , kierowcy sami się pozdrawiają :) Dla mnie bardzo ładna bryła inaczej bym go nie kupił :). szczerze mówiąc karoseria z limuzyny na zawieszeniu SUV-a 19,4 cm prześwitu - rewelacja
Dla mnie OK trochę tylna szyba ogranicza widoczność przy cofaniu , ale kamera cofania nadrabia wszystko
Jak ogarniemy wszystko - okazuje się że OK
Klimatyzacja w MAX bardzo szybko schładza wnętrze nawet w bardzo gorące dni . Ogrzewanie również szybko działa - w zimę nie ma problemu nawet na krótkich trasach
Jak to w segmencie D . przy moim wzroście 172 cm bardzo dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu Wyższe osoby typu 190 cm również nie będą narzekać
Bardzo dobre W mieście bardzo cicho :) Do 120 km/h kompletna cisza Do 140 - 150 super można normalnie rozmawiać i cicho słuchać muzyki , powyżej słychać opory powietrza, ale to chyba normalne Przednia szyba akustyczna naprawdę pomaga - to auto do komfortowego podróżowania i połykania kilometrów i nie napawa do szaleńczej jazdy większość kierowców podróżuje 130 - 140 km/h więc cisza i komfort non-stop . do tego skrzynia 8 biegowa 120 k/h to tylko 2100 obr./min. 140 km/h 2400/obr./min. 170 km/h 2800 obr./min itd..........
Jak do tej pory wymieniłem tylko olej po 3000 tyś. km na własną prośbę - 615 zł. w serwisie
Nie kupicie tak komfortowego samochodu - chyba że w klasie premium . więc za dużo wyższą cenę . Niestety C5X również nie należy do najtańszych, chociaż jak na to co oferuje w wyposażeniu - w moim przypadku to wersja SHINE i porównamy to z klasą premium to nie jest tak źle. Skóra , Asystenci jazdy, Aktywny tempmat , Head-up Display i wiele innych. Trzeba sobie odpowiedzieć co chcemy - albo dobrze wyposażony C5X albo golasa w klasie premium i tak droższego w zakupie - pamiętając że komfort jazdy taki sam a nawet lepszy . Prestiż niestety niższy :(
Jak do tej pory żadnych problemów
Jak do tej pory żadnych problemów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 PureTech 181KM 133kW [l/100km]

6,8