Ocena kierowcy - Citroen C4 II Hatchback 5d

olek, 12 lat temu
Silnik 1.4 16v VTi 95KM 70kW
Rok produkcji 2011
Citroen C4 II Hatchback 5d 1.4 16v VTi 95KM 70kW od 2010 - Oceń swoje auto
Inne : spalanie 5,7 - 6,2 litórw w cyklu mieszanym!
Karoseria : purchle na pokrywie silnika
Inne : zamarzający zamek
Porównując z Astrą III i Focusem II, wewnątrz mam dużo więcej miejsca, plastiki są miękkie - nic nie skrzypi (w Focusie po 80k coś skrzypiało). Z Astrą nawet nie chce mi się porównywać bo to złom. Kierownica znacznie lepiej leży w dłoniach. Spalanie o wiele mniejsze-ponad litr do dużo- jedyny minus to dynamika i elestyczność silnika. Teraz wziąłbym silnik 1.6 120KM.
Bardzo fajnie sie prowadzi, ale z tym silnikiem trochę brak dynamiki i elestyczności. Jednak te 95KM to za mało.
biegi wskakują OK ale czuć czasami bardzo lekki opór. Na początku myślałem że to przypadłość mojego egzemplarza ale pojeździłem trochę innym C4 i tak samo. Mogło byc lepiej ale nie jest źle. UZUPEŁNIAM: od dłuższego czasu oporu nie czuć, albo się do niego przyzwyczaiłem.
Brak jakichkolwiek zastrzeżeń. Jest dobrze.
Bardzo małe tylnia szyba i duże słupki po bokach ograniczają widoczność.
Wszystko na swoim miejscu. Konsola i kierownica nie przeładowana zbędnymi przyciskami...
Brak jakichkolwiek uwag.
Mimo mniejszych rozmiarów w porównaniu do Focusa w środku jest więcej przestrzeni, czuję się bardziej komfortowo, no i bagażnik znacznie większy.
Tutaj duży plus, jak włączę silnik to go nawet nie słyszę jak chodzi, na trasie wyciszenie tez bardzo dobre.
Po raz pierwszy muszę napisać że dane producenta sprawdzają mi się w codzienym użytkowaniu. Osiągnięcie spalania rzędu 6l / 100km w cyklu mieszanym tym samochodem nie jest dla mnie żadną sztuką.
Jak na razie po przejechaniu 10k wszystko OK. UZUPEŁNIAM: w zimie zamarzał tylni prawy zamek, akurat tam gdzie jest fotelik dziecka. Drzwi dało sie otworzyć, ale nie zamknąć. Na szczęście znalazłem wyjście w sytuacji: drzwi trzeba docisnąć, zamknąć samochód z pilota i potem otworzyć. Dzwie poostają zamknięte do czasu temperatura skoczy powyżej zera.
Jak na razie po przejechaniu 10k wszystko OK. UZUPEŁNIAM: po przejechaniu 20k na przedniej klapie nad znaczkiem Citroena pojawiły się purchle pod lakierem. Ciekawe co powie na to ASO.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16v VTi 95KM 70kW [l/100km]

6,2