Ocena kierowcy - Citroen C4 Picasso I

Silnik 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Rok produkcji 2012
Okres użytkowania: 5 lat
Citroen C4 Picasso I 2.0 HDi FAP 150KM 110kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacyjny silnik. Nagrody jakie otrzymała ta jednostka to nie przypadek. Bezawaryjny, fajne osiągi, ekonomiczny.
Świetny samochód. Bardzo uniwersalny. Nadaje się zarówno do jazdy po mieście jak i wypadu na wakacje. Jedyny duży minus - utrata wartości po zakupie nowego samochodu to jakaś tragedia.
Silnikiem jestem zachwycony. Ta jednostka otrzymała wiele nagród i wychodzi na to, że w pełni zasłużenie. Bardzo elastyczny, ekonomiczny, bezawaryjny. Spalanie z boxem na dachu i pełnym obciążeniem na odcinku 2000 km to 7,4 L - a proszę mi wierzyć nogę mam ciężką. Do 140 km/h nie ma obaw przed wyprzedzaniem.
Skrzynia OK. Nie mam uwag. Jak na samochód rodzinny spełnia swoją rolę.
Mieszkamy na Śląsku a tutaj drogi mam super dlatego też jeździ się komfortowo. Niestety na dziurach czuć wszystko. W trasie rewelacja.
Widoczność super. Bez uwag.
Generalnie OK. Troszkę dziwnie sterowanie klimatyzacją ale można się przyzwyczaić.
OK, Bez uwag.
Chyba Największa zaleta obok silnika tego samochodu. Testowaliśmy wiele "rodzinnych" samochodów i Picasso bije wszystkich na głowę. Przestrzeń rewelacja - podróż 5 osób na Chorwację bardzo komfortowa.
do 140 km/h OK. Pózniej trosze głośno.
Mamy samochód od nowości - spalanie ok. 6.8 L, w trasie można zejść do 5.5 L. W mieście 7.2. Koszty przeglądów OK ( wymiana filtrów i olej ok 700 zł w ASO. Wymiana klocków 640 zł w ASO. Chyba tyle przez 5 lat było nam wymieniać.
Ok
brak