Ocena kierowcy - Citroen C3 II Hatchback

Rok produkcji 2013
Citroen C3 II Hatchback 1.2 VTI 82KM 60kW 2012-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Że żal mi go było sprzedawać
Inne : brak
Samochód kupiony jako nowy w salonie w 2013 roku zaskakująco dobrze doposażony,kupiony i używany głównie jako typowy samochód miejski. W kilku dłuższych wycieczkach we dwie osoby też dawał radę z dobrze działającym tempomatem ,nagłośnieniem i klimatyzacją.Przy prędkościach powyżej 130 km na godzinę sprawia wrażenie niestabilnego.
Wyprzedzanie tylko przy wyższych wskazaniach obrotomierza.początkowo trudna do zaakceptowania "kultura pracy silnika" może w moim przypadku z powodu wieloletniego użytkowania disla. Z czasem można ten silnik polubić, jeżeli nie traktuje się poważnie zapowiedzi spalania.Przy dłuższych trasach najlepsze wyniki uzyskuje się na tempomacie z rozsądną prędkością 80-90km/godzinę
Po ok 30 tysiącach zaczyna mniej precyzyjnie pracować drążek zmiany biegów u mnie to "uważne" wrzucanie wstecznego.Co nie znaczy,że skrzynia sprawia wrażenie zepsutej.Po prostu pracuje troszkę gorzej niż nowa. W zakresie pozostałych biegów bez zastrzeżeń.
Samochód uniwersalny z głównym naciskiem jednak na samochód miejski.Dobrze zachowuje się przy rozsądnej jeździe pokonuje zakręty i łuki bez symptomów ucieczki na trawę.W tej wersji Robert Kubica by go" nie polubił "
Odsuwany dach dobrze doświetla środek i pozwala podjeżdżać pod światła do miejsc niedostępnych dla innych marek(zwiększa szansę w wyścigach spod świateł:-).dobra widoczność na boki i do tyłu dzięki dużym lusterkom.
Łopatki do sterowania radiem ,przełączania źródeł dźwięku łatwa i intuicyjna obsługa tempomatu.Wszystkie przyciski w zasięgu ręki .Trudno się do czegoś przyczepić Bardzo brakowało mi wygodnego miejsca na kubek z przodu.Wygodny duży schowek przed pasażerem,brakowało mi tez gniazdka prądowego pod kierownicą do podłączenia smartfona na szybie przy lewym słupku.Bardzo wygodne fotele
Klimatyzacja automatyczna ustawiona cały rok na 20 stopni szybko się nagrzewa i chłodzi.Przy osłonięciu podszybia w czasie upałów otwarcie wszystkich szyb na krótki czas znacznie przyspiesza uzyskanie żądanej temp. Dodatkowy włączany przycisk do silnego nadmuchu na przednią szybę,1 raz spotkany w Scenicu doskonale pomaga odgruzować przednia szybę, wybór kierunków nadmuchu jednym przyciskiem.
Tu będzie krótko z przodu dużo miejsca ,żeby z tyłu było mniej.tylne fotele wygodnie dla dzieci,przy dorosłych uzyskanie kompromisu z pasażerami z przodu na krótkie dystanse.
Dobre przy spokojnej jeździe do 120km/godzinę.Do sportowej jazdy nie bez powodu wymagany jest kask:-)Jeszcze raz chciałbym pochwalić zestaw audio z szeroka możliwością dostosowanie barwy dźwięku do własnych potrzeb.Przy spokojnej jeździe sprawia masę frajdy
spalanie średnie 6-6,5 z jeździe mieszanej ( centrum /obwodnica) nie ma długich przejazdów poza miastem.Przeglądy co 30 tys.Z własnej inicjatywy zmieniłem olej i filtr po 15 tys.Koszt przeglądów można obniżyć w ASO własnymi materiałami
48 tys samochód wg mnie b. dobrze wyposażony ale każdy ma inne priorytety można mieć większe używane z lepszych segmentów i małe nowe droższe innych marek.Dla miłośników małych aut stosunek jakości do ceny jak zaznaczyłem.
drobnych ani większych nie było.skrzynia nie była zgłaszana bo ponoć ten typ tak ma.a niedogodność wymagała jedynie starannego wrzucania R i problemu nie było
czemu dobrze a nie doskonale bo trzyletni samochód nie powiniem mieć żadnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 VTI 82KM 60kW [l/100km]

Citroen C3 II Hatchback