Ocena kierowcy - Citroen C15

citryna, 13 lat temu
Silnik 1.8 D 69KM 51kW
Rok produkcji 1997
Citroen C15 1.8 D 69KM 51kW 1986-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Prostota i niezawodność konstrukcji.
Przeniesienie napędu : Przegub- stuki i chrobotanie w kole
Inne : stare opony- samochód lata jakby miał rozkręcone przednie zawieszenie
Karoseria : antykorozja od spodu i non stop zaprawki
Moje pierwsze auto, traktowane jako wół roboczy i auto do nauki typu \"sam naprawiam\". Prosta konstrukcja i dostępność pozwala wiele rzeczy zrobić samemu. Niesamowicie pakowna paka, woziłem tym wszystko- od betoniarki po łóżko(po wyjęciu kratki i przedniego fotela. Wygląd- hehehe. Ale możliwości duże. Wysokie zawieszenie, dobre zimówki i zima nie straszna. Odpala na mrozie bez problemu. Na autostradzie 120 pociągnie, jak się rozbuja. Na wycieczki- super wchodzi kilka rowerów i bagaże dla większej ekipy. Tani w eksploatacji, tanie części, łatwa naprawa. Tylko ta cholerna korozja.
Chodzi jak zegarek. Głośno, ale sprawnie, równiutko. Odpala przy -20 bez problemu, no chyba że stoi tydzień bez ruszania, wtedy aku siada(ale ma już swoje lata. W silniku nic mi nie nawaliło, ale podoba mi się super dostępność do alternatora, rozrusznika itd. Mocy to za dużej nie ma, ale 700 kg na górkę wtaszczy.
Krótkie biegi, 5 bardzo szybko.
Nie mam nic do zarzucenia
Duży martwy punkt w lusterku, (poza tym lusterka fajne, duże), tylni słupek trochę zasłania, ale mnie to nie przeszkadza. Pomagają trochę boczne okienka.
Radio za nisko, wentylacja tak sobie
Słabizna. Z bocznych nawiewów tylko zimne powietrze na okno, co skutkuje w moim egzemplarzu zamarzaniem szyby od środka dopóki się auto konkretnie nie rozgrzeje. Lewa ręka i lewe kolano zamarza, prawą rękę przypieka:) Gdyby pokombinować i rozprowadzić ciepło równomiernie nie byłoby źle. Auto raczej nie projektowane na mróz.
Kierowca moim zdaniem ok- 180cm wzrostu. Pasażer gorzej, pasażerowie z tyłu rewelacja. Tylko nie mają pasów...
Komora silnika dość dobrze wyciszona. Reszta nie wyciszona:)
trasa 6,5, miasto ok 8, zima 8-9l Ekonomicznie raczej nie jeżdżę, często z ładunkiem
Tani i dobry.
Silniczek spryskiwaczy, elektryczne podnoszenie szyby, żarówki przednich reflektorów, kierunkowskazy obrysowe, światła tylne, centralny zamek - ogólnie wszystko sprawa kabli na wierzchu i upływu czasu. Wszystko naprawiłem sam. Dostęp rewelacja.Parują szyby od środka, ogólnie dużo wody w środku- stare gumy, jakieś dziurki w podłodze itd.
Najgorsza jest ochrona antykorozyjna, a właściwie jej brak. Ruda żre wszystko. zaprawki robię non stop- z braku czasu mało profi oczywiście. Dziury w podłodze- zaspawałem. Przednie sanki- pospawałem, ale do wymiany. Różne zadrapania- od razu rude. W sumie kupiłem trochę zaniedbany, z dziurami i poprawiam, ale na długo to nie wystarczy, a szkoda. Z innych usterek- wymieniona półoś, wahacze, końcówki drążka- wszystko robiłem sam, a to mój pierwszy samochód i w ogóle pierwszy kontakt z samochodem. Wymiana tych elementów dość prosta. Oprócz tego łożysko koła, osłona przegubu i to wszystko. Dziurawy kolektor czeka na swoją kolej. Aha, jeszcze rura wydechowa- łączenie puściło- już zaspawane.
Citroen C15