Ocena kierowcy - Citroen Berlingo III Osobowy M

pawziu, 3 lata temu
Silnik 1.2 PureTech 110KM 81kW
Rok produkcji 2020
Citroen Berlingo III Osobowy M 1.2 PureTech 110KM 81kW 2018-2023 - Oceń swoje auto
Inne : Ogromna wygoda podczas długiej podróży.
Silnik : Myślałem, że będzie kiepsko, a jest ok.
Inne : Ogromna ilość schowków, duży bagażnik.
Świetne auto, doskonale spełnia swoje zadanie - jazda jest komfortowa, miejsca w środku jest mnóstwo, ogrom schowków i moim zdaniem cena jest uczciwa. Nie znalazłem nic lepszego w cenie do 80 tys. Używam go głównie w trasie, często autostrady i ekspresówki. Przesiadłem się z Citroena C5 z zawieszeniem hydro. Opinia po 5tys. km, zaktualizuję ją po ok. 15tys.
Pozytywne zaskoczenie. Miałem ogromne obawy co do tej pojemności przy takich gabarytach, ale jeździ się dobrze. Jestem spokojnym kierowcą, nie mam rajdowych aspiracji. 150km/h spokojnie można pojechać na autostradzie z tym silnikiem. Wyprzedzanie muli i wymaga nieco wprawy, ale na codzień mi to nie przeszkadza.
Jest dobrze, ale nie jest idealnie. Sporadycznie szóstka nie wskoczy, co ogólnie nie przeszkadza w jeździe. Nie dzieje się to często, ale warto o tym wspomnieć.
Wygodnie, bez żadnych zaskoczeń. Przesiadłem się z hydro, więc wymagania miałem wysokie. Generalnie im bardziej obciążony tym jest lepiej, a przynajmniej takie mam wrażenie.
Na razie bez problemów.
Widoczność to jedna z największych zalet tego auta. Słupki nic nie zasłaniają, tylna szyba jest bardzo duża. Po przesiadce z kombi czuć ogromną różnicę.
Super. Wszystko pod ręką. Ilość schowków jest fantastyczna, bardzo polecam wziąć wersję z konsolą centralną. Ogromny plus za duży wyświetlacz umieszczony wysoko i obsługę Android Auto/CarPlay. Prędkościomierz jest umieszczony trochę nisko (chyba Peugeot Rifter ma to lepiej rozwiązane), ale można się do tego przyzwyczaić.
Jest ok, natomiast mam wrażenie, że przy większych prędkościach czasem trochę nierówno grzeje.
Ilość miejsca to kolejny ogromny atut. Lubię siedzieć wysoko i prosto - tu jest idealnie na długie trasy. Pasażerowie jak dotąd byli bardzo zadowoleni. Trochę brakuje podłokietnika w drugim rzędzie siedzeń.
Jest dobrze. Według większości recenzji, które oglądałem, nawet bardzo dobrze jak na kombivana. Przy 130 rozmawia się komfortowo, przy 140 zaczyna być już trochę za głośno. W C5 było dużo lepiej, ale i tak daje 5 gwiazdek, bo jestem zadowolony.
Na razie bez żadnych wydatków.
Tak jak pisałem wcześniej, nie znalazłem lepszego auta w cenie do 80tys. Wszystkie znane kombi z podobnym wyposażeniem kosztują ok 90-95tys. Wielu znajomych było bardzo pozytywnie zaskoczonych gdy wsiedli i przejechali się tym autem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 PureTech 110KM 81kW [l/100km]

Citroen Berlingo III Osobowy M