Ocena kierowcy - Chrysler Sebring III Sedan

artur_39, 15 lat temu
Rok produkcji 2007
Chrysler Sebring III Sedan 2.4 175KM 129kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Przejechałem nim ponad 60 000 km, naprawdę udany samochód pod wieloma względami: bezawaryjny, duży i wygodny, ekonomiczny, bezpieczny, zwracający na siebie uwagę. Jest to kolejne moje auto z USA ale z żadnego nie byłem tak zadowolony.
Cichy, doskonale radzący sobie w każdych warunkach. Mocny w przedziale prędkości 80-130km/h. Wyprzedzanie tirów odbywa się błyskawicznie. Niestety ograniczony komputerowo do 190km/h i co gorsze po przekroczeniu tej prędkości auto zwalnia do 160km/h. Silnik 2,4 jest jak czytałem wspólną produkcją z mitsubishi, ten sam występuje w mitsubishi outlader.
Automat pracuje idealnie, wprawdzie tylko 4 przełożenia ale nie nażekam.
Nieżle wyśrokowana twardość zawieszenia, nie buja za bardzo jak w tradycyjnym aucie z USA a zarazem nie ma poczucia jazdy wozem drabiniastym jak naprzykład autami z zachodniej granicy.
Troszkę ograniczają widoczność przednie słupki.
Zimą pomimo 20 stopniowych mrozów auto rozgrzewa się momentalnie, co do klimatyzaci i wentylacji sporadycznie włączam na 2 bieg wentylatora /z 4 możliwych/, zazwyczaj wystarczający był 1
Mam 1,9 metra wzrostu i mam dużo miejsca, za mną niejednokrotnie podrużowały osoby mego wzrostu i nigdy nikt nie nażekał pomimo tras 500 kilometrowych, a wrecz chwalili sobie wygodę.
Do 130 km/h tylko szum wiatru i opon, powyżej da się zauważyć że zamontowano także silnik
Po pojemności silnika, masie i wielkości samochodu oczekiwałem większego spalania, miło się zaskoczyłem - spalanie od 8 do 12 l/100km pomimo nie jeżdżę ani ekonomicznie ani powoli. Serwisuję auto w autoryzowanym serwisie Chryslera, bardzo rosądne ceny przeglądów. O cench części nie mogę powiedzieć za wiele bo praktycznie nic się nie psuje. Jedyne co kupiłem to po sprowadzeniu auta z USA reflektory europejskie, kosztowały w serwisie chryslera coś koło 2200 za dwie sztuki, także cena normalna
Sprowadziłem praktycznie nowy samochód z USA natomiast gdybym miał go kupić w Polsce za tą cenę pewnie bym się zastanowił. Na polskim rynku nie ma motoru 2,4 a mniejsze są za słabe to tej masy /jeździłem na jeździe testowej 2 litrową benzyną/, chyba że 2,7.
Nic się nie działo.
Też nic się nie działo.