Ocena kierowcy - Chevrolet Beretta

madej1, 14 lat temu
Silnik 3.1 i V6 155KM 114kW
Rok produkcji 1996
Chevrolet Beretta 3.1 i V6 155KM 114kW 1995-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : oznaki korozji i luszczacy sie lakier
Wogole to autko na pierwszy rzut oka nie jest jakies powalajace wiekszosc ludzi patrzy na nie z politowaniem (jakis taki dziwolag przyjechal) lecz wiekszosc z nich zmienia zdanie po przejechaniu sie nim.I to jest wlasnie fajne w tym autku :-))
Moim zdaniem silnik pracuje bardzo dobrze.Rowna praca na wolnych obrotach i dobra elastycznosc podczas jazdy z roznymi predkosciami.bardzo fajnie mroczy do ok 2 tys obrotow a powyzej slychac ukryta bestie.
Mam skrzynie automatyczna i jestem z niej bardzo zadowolony,nie mialem jak dotychczas zadnych problemow(a nie jest to pierwsze moje auto z automatem)szybko reaguje na wcisniecie pedalu gazu a przy spokojnej jezdzie prawie nie odczuwalne zmiany biegow.
uklad jezdny spisuje sie ok.fabryczny troszke mieki .ja zmienilem na amory gazowe i teraz to jest troszke twardszy ale czuc dobrze jak sie prowadzi.
Widocznosc do przodu jest ok natomiast do tylu to trzeba sie nauczyc parkowac bo slaba widocznosc przez tylna szybe i lusterka male.ale to w niczym nie przeszkadza.
wszystko jest intuicyjnie zaplanowane poza jednym wyjatkiem a mianowicie przelacznik wycieraczek ktory jest umieszczony z prawej strony na desce i trzeba oderwac reke aby go wlaczyc(jest to wada podczas szybkiej jazdy po zakretach podczas np:deszczu)ale pozatym wszystko ok.
Nawiewy sprawuja sie znakomicie.Klima dziala b.dobrze tylko ze manualna ale ma to tez swoje zalety a ogrzewanie jest wystarczajace.
Jesli chodzi o przednie fotele to jest duzo miejsca natomiast z tylu jest miejsca dla 3 osob ale na dluzsza trase 2 jada komfortowo .
w fabrycznym jest cicho ja w moim zmienilem wydech na sportowy i jest troszke glosniejszy ale nie na tyle zeby to przeszkadzalo.natomiast silnik jest dobrze wyciszony dopiero przy obrotach pow.3 tys slychac jego brzmienie co tez jest zaleta .
Jak na silnik o takiej pojemnosci spalanie jest zadowalajace czesci nie sa zbytnio drogie w porownaniu z innymi autami moze troszke ciezej je znalesc ale nie jest tak zle.(wkoncu ma sie auto zadkie na naszych drogach)
Dla mnie stosunek jakosci do ceny jest ok.za nie duze pieniadze mozna miec szybkie auto niezawodne i dobrze wyposazone.
jesli chodzi o drobiazgi to nie mailem jakis klopotow.zdarzaja sie usterki jak w wiekszosci aut.
Powaznej usterki ktora by mi auto unieruchomila jeszcze nie mialem i mam nadzieje ze tak bedzie nadal.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.1 i V6 155KM 114kW [l/100km]

9,6