Ocena kierowcy - Chevrolet Aveo T250 Sedan

Silnik 1.2 DOHC 84KM 62kW
Rok produkcji 2011
Chevrolet Aveo T250 Sedan 1.2 DOHC 84KM 62kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Samochód, który przerósł moje oczekiwania. Kupiłem go w 2023 roku z przebiegiem 224000, po zakupie włożyłem 800 zł, żeby wymienić wszystko co było trzeba i samochód śmiga. Wygodny, z małym i oszczędnym silnikiem. Serdecznie polecam wszystkim, którzy uważają, że pośpiech poniża ;). Wcześniej użytkowałem Chryslera Crossfire z 3.2 V6 i był to obrót o 180 stopni, jednakże uważam to za dobry wybór, ze względu na grubszy portfel
Jak na tą moc jest super, dodatkowo trwały, na łańcuchu. W dwie osoby można lecieć licznikowe 185. Według mnie moc jest wystarczająca do spokojnej i przyjemnej jazdy
czasem nie wchodzą biegi, ze szczególnym uwzględnieniem wstecznego i jedynki. Przy zmianie występuje świetny "klik", jak w sportowych autach
Mięciutko, tego oczekiwałem po poprzednim twardym aucie i bolących plecach. Zawieszenie świetnie wybiera nierówności mimo 14 calowych kół. Dodatkowo samochód jest dość wysoko zawieszony, Jestem bardzo zadowolony
po 14 latach 0 rdzy. Jedynie lakier jest słabej jakości, po 2 miesiącach budowy na drodze do pracy maska i błotniki są pełne odprysków od kamieni.
Nie mogę nic zarzucić, duże okna i wysoka pozycja za kierownicą
brak możliwości regulacji wysokości fotela w mojej bieda wersji. Jeśli chodzi o obsługę, to wszystko jest na swoim miejscu, pod ręką
Chłodzi błyskawicznie, bardzo wydajna klima
3 godzinna podróż w 5 dużych, dorosłych osób i nikt nie marudził na brak miejsca, bagażnik też spory, jedyny minus to zawiasy wchodzące do środka
Tutaj jest bardzo średnio, powyżej 110 trzeba się przekrzykiwać
Tanio, tanio i jeszcze raz tanio
kupiłem go za niecałe 13000 jako 12 letni samochód, nie ma konkurencji
Nic się nie dzieje
Przy 230000 przekładnia kierownicza padła, dodatkowo falują obroty na postoju i mechanicy rozkładają ręce

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DOHC 84KM 62kW [l/100km]

6,7