Ocena kierowcy - Cadillac Fleetwood III

Zygmunt Warszawa, 19 lat temu
Rok produkcji 1987
Cadillac Fleetwood III 4.5 155KM 114kW 1987-1988 - Oceń swoje auto
Nie chce innego...tylko Cadillac!!!Ewentualnie inny amerykaniec z niskoobrotowym silnikiem
Silnik dzieki malej ilosci elektroniki jest niewiarygodnie trwaly!Ma udokumentowany przebieg ok.600.000km i nie mial jeszcze remonu kapitalnego.Musze mu oczywiscie dolewac ok.0,5l oleju na 2.500km,ale to jest nic patrzac na przebieg auta.Silniki amerykanskie conajmniej tej pojemnosci dozywaja ok.1.000.0000km do naprawy glownej!!!Czesci mam od ojca ze stanow takze nie wiem jak u nas z ich cenami natomiast jesli o dostepnosc to czesci eksploatacyjne sa od zaraz a na nietypowe czeka sie ok.2dni
Jesli nie zalozy sie wiekszej chlodnicy oleju w skrzyni to na bank przy szybszej jedzie sie zagrzeje.To typowe w amerykancach ze stanow.Nie wiem tylko dlaczego tam nie maja z tym problemow...Jak juz bedzie to tylko wymieniac olej jak w ksiazce stoi i bedzie tyle sluzyla co manualna
Zawieszenie trwale.Jedynie elementy gumowe przecietnej trwalosci.Byc moze z racji wieku samochodu.Mimo duzego przebiegu wahacze orginalne.Jest miekie i komfortowe za to nie nadaje sie na kawalerska jazde bo przechyla sie(bezpiecznie)na zakretach.Mala srednica zawracania mimo 5.7 dl
mimo,ze przeszkolony to jest tak ogromny,ze jak spojrze w boczne lusterko to czuje sie jak w pociagu...taki dlugi.Maska tez jest duza.Jak podjezdzam dod malucha to jak mi zniknie maska i pol szyby tego kaszlaka to znaczy ze jest 20cm od zderzaka:)
wszystko na swoim miejscu
klima manualna za to podwojna
widomo.....
Nie jest tak cichy jak najnowsze mercedesy ale jest cichutenki.
Spala 10-11litrow w trasie tak do 140 i 15w miescie.Uwazam to za idealny wynik patrzac ma pojemnosc mase i duze opory powietrza.Jest to zasluga noskoobrotowego silnika.100kmh mam przy 1200obr.na min.
nic powaznego.Jedynie pare pierdol mi sie trafilo z radiem el.antena i el.szybami
nic powaznego przez 12 lat uzytkowania!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.5 155KM 114kW [l/100km]

11,5