Ocena kierowcy - BMW X3 E83

Silnik 2.0 i 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
BMW X3 E83 2.0 i 150KM 110kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Inne : przeżycia układu kierowniczego
Silnik : jak ma się spie#szyć to wszytsko na raz
Auto posiadam niecały rok zakup jako pierwszy samochód i największy strzał w kolano jaki wykonałem. Ze względu na mniejsze spalanie wziąłem 2 litrową benzynę po lifcie (aluminiowy blok) i po dwóch miesiącach od zakupu (auto kupione za niemałe pieniądze z przebiegiem 190 tys) okazało się że bierze 1,5 litra na 1000 km olej w płynie chłodniczym i majonez w misce. Moja decyzja remont silnika za całość zapłaciłem ponad 12 tysięcy (głowica pierścieniowanie szlifowanie wału itp) szukanie serwisu który by się tego podjął też trwało po oddaniu samochodu nie było miesiąca kiedy coś by się w tym cholerstwie nie psuło a to xdrive wariował a to czujnik korby i co chwila auto uziemione. Samochód na trasę to bajka pomimo najmniejszego silnika bazowego da radę przycisnąć i jest czym jechać robiłem nim 600 km trasę i +za komfort natomiast jeśli chodzi o awaryjność to porażka kto by pomyślał żeby auto przed 200 k przebiegu wymagało remontu. Dodatkowo ceny części też nie są tanie nie chodzi już o silnik a nawet wymiana głupiego przegubu jest kilkarazy droższa niż w aucie innej marki tj ford renault. Jak pisałem wyżej auto było kupione przeze mnie jako pierwszy wóz lecz koszty mnie przerosły jako że nie posiadam pracy. samochód zdecydowanie dla osób które lubią wyrzucać pieniądze w błoto lub mają ich za dużo ;))
duża awaryjność od 2006 alumionowy blok fabrycznie lubi spalić litr na 10k
5 gwiazdek poniewaz przecyzja skręcania jest wyśmienita w żadnym samochodzie tego nie odczułem jak tu
ciężko znaleźć na którymś e83 rdzę
kiosk na kółkach duża masa mało koni
głupi czujnik może być wydatkiem rzędu kilkuset złotych a czasem tysięcy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 150KM 110kW [l/100km]

12,9