Ocena kierowcy - BMW Seria 5 G30-G31 Limuzyna Facelifting

MilordOCP, 17 dni temu
Silnik 2.0 520d 190KM 140kW
Rok produkcji 2021
BMW Seria 5 G30-G31 Limuzyna Facelifting 2.0 520d 190KM 140kW 2020-2023 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Pierwsze BMW od bardzo dawna. Przesiadka ze Skody Superb, więc to też wpływa pewnie na lepszą ocenę.
Bardzo dobrze współpracuje z kierowcą. 190KM wystarczy spokojnie do normalnej jazdy w zgodzie z przepisami a i na niemieckiej autostradzie nie ma wstydu. Wiadomo, że więcej koni to lepiej, ale ten silnik naprawdę potrafi odwdzięczyć się świetnym spalaniem.
Brak zastrzeżeń, zmienia płynnie biegi.
W pakiecie M wygląda naprawdę kozacko. Wersje Luxury Line moim zdaniem starzeją się gorzej (wiadomo - rzecz gustu).
Nie mam zastrzeżeń. Pięciometrowe auto, więc wiadomo że nie będzie widoczności na poziomie Citigo :)
Wszystko w zasięgu ręki. IDrive wymaga przyzwyczajenia, ale nie jest to minus na pewno.
Samochód nagrzewa się w zimie super, klimatyzacja działa poprawnie. Mam jedynie mały problem z klimatyzacją (nie wiem czy to mój samochód tylko czy TTTM) - Klimatyzacja z tyłu chłodzi dużo szybciej i intensywniej niż z przodu. Były wymieniane filtry, odgrzybiana klima, ale jest tylko ciut lepiej. Można się przyzwyczaić, ale trochę jednak nie przystoi.
Jesteśmy rodziną 2+1 i jest w zupełności wystarczające. Wiadomo, że po Superbie będzie ciasno, ale jest naprawdę ok :)
Takie 4,5. Następne opony kupię nie-runflat, podobno to ma pomóc. Szum powietrza i silnika prawie niesłyszalny do 160km/h.
BMW :) Na razie sama eksploatacja, więc byłem na to gotowy. W stosunku do Skody + 60/70% :)
Nic na razie nieplanowanego nie wyskoczyło. Oby tak dalej :)
Nic na razie nieplanowanego nie wyskoczyło. Oby tak dalej :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 520d 190KM 140kW [l/100km]

6,2