Ocena kierowcy - BMW Seria 5 F10-F11 Limuzyna

Okres użytkowania: ponad 6 lat
BMW Seria 5 F10-F11 Limuzyna 520d 184KM 135kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Karoseria : odpornośc na korozję
Inne : przestronnośc wnętrza
Pora zmienić auto, ale jak się rozstać skoro konkurencja zawsze w czymś ustępuje. Jest problem. To moje 8 auto każdym jeździłem conajmniej 2 lata. 3 z kolei BMW tej serii. Szczerze polecam egzemplarze ze sprawdzonym przebiegiem i regularnie serwisowane. Odwdzięczą sie niezawodnością idobrymi osiągami.
Wystarczająca moc by sprawnie w mieście zostawiać konkurentów za plecami i komfortowo w dużym tempie pokonywac autostradowe kilometry. Jeżdże nim od 170 000 km i stale jestem straszony rozrządem. Po 200 tys się poddałem i wymieniłem, choc nie słyszałem żadnych dolegliwości. Być może tajemnica jest regularna wymiana oleju co 20 a nie jak producent podaje 30 tys km. Zużycie ok 6,5 l średnio. Ująłem gwiazdkę wyłacznie za sprawą ww legendy o rozrządzie. (2700 pln wymiana)
zmiana aksamitnie i niemal niezauważalnie. Różnica pomiędzy trybami pracy (sport comfort) odczuwalan głownie w obrotach mniej szybkości zmian
Bardzo dobrze zestrojony, odczuwalna zmiana przy trybach comfort i sport. porównując z Mercedesem, sest twardziej i precyzyjniej
żadnych sladó korozji mimo przebiegu i 8 lat zycia na polskich drogach. Piękna stylistyka, nie starzeje sie w tempie kalendarza. Czasem warto sobie spojrzeć z zewnątrz, by przypomnieć za co się kocha piątą serię
Dobrze przód i boki, słabo z tyłu. Wysoko poprowadzona linia bagażnika zasąłnai sporo przeszkód, szczególnie tych niższych, zatem szczególna czujnośc przy cofaniu. Kamerka robi robotę.
Obszerne wygodne wnętrze. Ustawienie foteli genialne, duze zakresy regulacji. Słabiej wypada zajmowanie i opuszczanie miejsc z tyłu, szczególnie kobietom o niższym wzroście z uwagi na krawędź boczną kanapy i otworu wejściowego.
Klima zimą potrzebuje ok 10 min jazdy. Latem jest lepiej. Wydajność wystarczająca. Klima strefowa działą, bez zarzutu, pasażerowie z tyłu także maja 3 nawiewy co zapewnia im komfort porównywalny z kierowcą.
Nikt nie poczuje się niedowartościowany. Przestrzeńw szerz i w zdłuż pod dostatkiem (mam 184 cm)
Przyjemnie mruczy dizel, ale to nie to samo co w mercedesie czy lexusie
Cena serwisu i przeglądó rekompensowana jest bezawaryjnością i zaufaniem do niej Zużycie dizla dla mnie rewelacja w trasie do Austri zszedł do 5 l. Nie przekroczył 6,8, średnio 6,5
wysokiej jakości materiały, są też przekleństwem marek premium, a to za sprawą oferentó secend hand. Odjęcie 100 a nawet 200 tys km dla użytkowników aut włoskich czy francuskich będzie niezauważalane. {Pierwszym skutecznym syndromem zużycia jest uchwyt drzwi kierowcy od wewnątrz, jest wyścielony gumą, która po 200 kkm zaczęłą się wykruszać,
Żadnych drobiazgów
żadnych