Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Compact

Silnik 318 td 115KM 85kW
Rok produkcji 2004
BMW Seria 3 E46 Compact 318 td 115KM 85kW 2004-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczy motor dający duzo radości z jazdy
Miałem dylemat co do wyboru auta w grę wchodziły: BMW serii 3, Audi A4 i japończyki Honda Civic, Toyota Corolla oraz Mazda 323 - jednak po dłuższym namysle, zebraniu opinii wśród znajomych oraz na forach interentowych, wybrałem BMW serii 3 - bardzo dynamiczny i wygodny samochód, przyjemność z jazdy daje duzo satysfakcjii:)
Chociaz posiadam moją bete od miesiąca to jestem mile zaskoczony:) Silnik wykazuje się wysoką kulturą pracy, jest niezwykle dynamiczny, w każdej chwili jest gotowy do akcjii, przyśpieszenie jak na tą moc oceniam bardzo dobrze, jest bardzo elastyczny na kazdym biegu i wyprzedzanie tym autem sprawia wiele satysfakcjii:)) dodam na koniec ze jest również ekonomiczny i ma nie duzy apatyt na on
Wszystkie wchodza precyzyjnie, żadnego haczenia, na początku miałem problem z przyzwyczajeniem sie do wsztecznego biegu ale po kilku km jazdy juz o tym zapomniałem
Betę prowadzi sie bardzo pewnie, czapki z głów dla inzynierów bmw jedzie się nią jak po szynach nawet przy wyższych prędkościach, ponadto czuwa nad naszym bezpieczeństwem abs i dsc
w coupe zawsze ten sam problem z przodu świetnie z tyłu gorzej:/
wszystkie przełaczniki sa umieszczone intuicyjnie, zegary są bardzo czytelne, komp pokładowy wyswietla tylko isitone informacje potrzebne kierowcy, brak bajerów oceniam bardzo pozytywnie
Zima szybko sie nagrzewa, przednie i boczne szyby szybko odparowują, latem zobaczymy co potrafi klimatyzacja
z przodu jest bardzo duzo miejsca dla kierowcy i pasażera, z tyłu jest tez w miarę wygodnie jednak najwiekszym problemem jest wsiadanie i wysiadanie z tylnej kanapy ale takie są uroki modelu 3drzwiowego, jednak fotele nawet w standardowej wersji są wygodne i maja dobre trzymanie boczne. Zdecydowanie polecam ten model młodym ludziom lub małżeństwom bez dzieci.
Rewelacja!! bardzo mile zaskoczony jestem wyciszeniem, w corolli było zdecydowanie gorzej, w becie inzynierowie zadbali o komfort podrózowania tj. izolacje dzwięków ze swiata zewnętznego, w tle słychać tylko miły dla ucha pomruk turbodiesla przy wyższych prędkościach.
Nie miałem okazji sprawdzić w długiej trasie, ale w mieście i w jeżdzie mieszanej wynik bardzo dobry
Cena zakupu jest niestety wysoka, eksploatacja i serwisiwanie nie nalezy do najtańszych na poziomie japończyków trzeba byc tego swiadomym przy zakupie tego auta. Jednak BMW to klasa sama w sobie, model kompakt zwraca uwage na ulicy.
Na razie bardzo krótko jeźdżę betą, wszystko działa poprawnie po 3 miesiącach ocenie
Wszystko działa poprawnie po 3 miesiącach ocenię
BMW Seria 3 E46 Compact