Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

cielak89@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 320 i 150KM 110kW
Rok produkcji 1995
BMW Seria 3 E36 Sedan 320 i 150KM 110kW 1990-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Bomba - jak Niemcy zrobią, to raz. Złego słowa o nim nie powiem.
Układ elektryczny : Nie działał centralny zamek w drzwiach pasażera - naprawiłem przy pomocy WD40 :)
Rewelacyjny samochód, w tym przedziale cenowym baaardzo mocna pozycja. Czy kupiłbym jeszcze raz? Kupiłbym 5 razy.
Rewelacja - dzięki VANOSowi do 3000 - ekonomia, powyżej - zaczyna pokaz. Cichy i żwawy. Miałem go zagazować, ale zrezygnowałem. Żal mi go.
Bardzo dobra, nie mam zastrzeżeń. Do dziwnego wrzucania wstecznego można się bardzo szybko przyzwyczaić.
Wzorowy!!! Można odnieść wrażenie że auto samo dobrze wie co ma robić :) zakrety to przyjemność, zwłaszcza ciasne i szybkie. Nie bać sie tylnego napedu - jak ktoś ma olej w głowie to będzie bezpieczny... Nie zabije sie na 1. zakręcie, jak to wiekszość mówi o BMW.
Generalnie ok, choć widok przez tylną szybę nie jest zbyt rozległy...
Super. Wszystko pod ręką. Za pierwszym razem, kiedy wsiadłem do e36, potrafiłem obsługiwać wszystko :)
Bardzo dobra i wydajna, polecam klimatronik - piękna sprawa!
Tutaj pasuje słowo limuzyna. Można leżeć, siedzieć, co kto lubi. Nawet kiedy nie jest się liliputem (184 cm)
Na światłach o pracy silnika informuje wyłącznie obrotomierz, zaczyna być go słychać przy ok. 2500, ale to BARDZO DOBRZE bo dźwiek ma rewelacyjny!! Robi się głośno przy ok. 5000.
Spalanie, jak na masę, moc samochodu i mój styl jazdy, jest przyzwoite. Przy 90 kmh na trasie spalanie chwilowe wskazuje 6L :D niestety, przy ostym przyspieszaniu chowa sie za 30 :( Ogólna średnia, 60% miasto, 40% trasa - 9,6L. Ceny napraw zadowalające. Że BMW jest drogie w utrzymaniu? Że co proszę????? Wymieniam na bieżąco materiały eksploatacyjne (nic wiecej nie trzeba wymieniać:) i jakos mnie to nie rujnuje.
Nie radzę "chwytać okazji" - kupisz tanio, to dogonisz na remontach. Gorąco zachęcam do szukania aut od 1 własciciela. Jeśli wóz jest zadbany, i 20 tys za niego to nie jest dużo.
Jedynie centralny zamek, wystarczyło przesmarować styki WD40 i chodzi jak nowy! Poza tym nic sie nie psuje.
j.w. - nic się nie psuje. Lać benzynę i jeździć. Wymiany oleju, klocków, filtrów - to wszystko co wymaga wizyty w warsztacie!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 320 i 150KM 110kW [l/100km]

9,4