Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

Michal Z, 18 lat temu
Silnik 318 i 113KM 83kW
Rok produkcji 1992
BMW Seria 3 E36 Sedan 318 i 113KM 83kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Kazdy kto jedzil kiedykolwiek BMW wie ze jest to samochod godny kazdych pieniedzy ktory pozostawia po sobie nie zapomniane wrazenia!!!Za kazdym razem gdy siadam za kierownica czuje ta magie i nie chce z niego wysiadac!!!Moglbym tak jezdzic bez konca, bo dostarcza mi tylu wrazen i sprawia niesamowita przyjemnosc z jazdy!!!Do tego nie zawodny, bezpieczny i budzi repekt wsrod innych uzytkownikow naszych "wspanialych" drog!!!
Co tu duzo pisac w koncu to BMW:) jak na 1.8 pracuje bardzo dobrze chociaz jak dla mnie brakuje momentami troszke mocy!!!Przyspieszenie do 3 tys nie zachwyca lecz powyzej czuc ze to BMW:) Jesli sie o niego dba(a niewyobrazam sobie zeby bylo inaczej) odwdzieczy sie bezawaryjnoscia:)
Krotka co sprzyja sportowej jezdzie:) a zarazem bardzo gladka i delikatna!!!Kazdy bieg wchodzi szybko i sprawnie!!!
Jest to BMW tak wiec polaczenie sportowego charakteru z komfortem jazdy!!!Jest sztywno zawieszona co sprzyja sprotowej jezdzie(bardzo dobre trzymanie na zakretach) a zarazem bardzo komfortowe!!!
Z przodu widocznosc bardzo dobra natomiast z tyl juz troche gorzej!Tak wiec ciezko wyczuc odleglosc od przeszkody!!!Ale jest to kwestia przyzwyczajenia!!!Jak sie troche pojezdzi to sam wiesz jak dlugi masz samochod i na ile jestes w stanie cofnac!!!
Samochod mimo swoich lat w srodku jest jak nowy!!!Jasno szara welurowa tapicerka wyglada wysmienicie, do tego deska rodzielcza skierowana w strone kierowcy poprostu zniewala!!!Plastiki nie trzeszcza ani nie traca koloru!!!!
Wszyscy sie dziwia dlaczego w lato przy wlaczonych nawiewach leci chlodne powietrze!!!Sam nie wiem jak to jest ale rekompensuje to choc troche brak klimy!!!Natomist w zimie zeby lecialo cieple powietrze trzeba dosyc dlugo poczekac ale po tem jest juz OK!!!
Jak na takie auto przestrzeni jest w sam raz!!!Sam jestem wysoki i odsuwam fotel dosc daleko lecz w niczym nie przeszkadza to pasazerom za moim siedzeniem!!!Tak wiec miejsca jest duzo zarowno z przodu jak i z tylu!!!Spokojnie w trase bez zadnych klopotow moze jechac 4 doroslych i mniejsze dziecko!!!
No tutaj akurat mogloby byc troszke ciszej!!!Przy predkosci do 80km/h jest OK lecz powyzej juz niestety slychac dosc glosny szum powietrza oplywajacego samochod!!!
Jest to BMW wiec kazdy powinien sie liczyc z wiekszymi kosztami eksploatacji!!!Ale jesli chodzi o silnik 1.8 jest jak najbardziej do przezycia:)Tzn silnik po miescie przy spokojnej jezdzie spala ok 10l/100km jak ktos ma ciezka noge to troszke wiecej ok11-11.5 ale zdaza sie i wiecej!!!W Trasie natomiast zamyka sie w 7,5l przy dosc dynamicznej jezdzie!!!
Zarowno cena samego samochodu jak i jego utrzymanie nie nalezy do najtanszych ale jesli chcesz miec samochod ktory ma dusze to jest to idelany wybor!!!Cana jest wysoka ale warto zaplacic za dobre wykonczenie, wspaniale wlasciwosci jezdne i niezapomniane wrazenia z jazdy!!!
IDEAL!!!!Nie mialem z moja E36 zadnych najmniejszych problemow!!!Nie zawiodla mnie ani razu i zawsze tam gdzie chcialem dojechalem:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 318 i 113KM 83kW [l/100km]

8,1