Ocena kierowcy - Audi TT 8N Coupe

Silnik 1.8 T 180KM 132kW
Rok produkcji 2003
Audi TT 8N Coupe 1.8 T 180KM 132kW 1998-2006 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Jest to moje pierwsze auto i jestem bardzo zadowolony. Dla osób mówiących że wygląda jak żuk, to polecam zobaczyć auto na żywo, wygląda o wiele korzystniej niż na zdjęciach. Przy samochodzie często lubi się posypać elektronika, zwłaszcza wyświetlacz FIS - typowa usterka to zimne luty, które powodują że diody nie świecą i ciężko odczytać co komputer pokazuje. Mechanicznie samochód nigdy się nie popsuł, ani nie wymagał wkładania w niego pieniędzy. Z plusów to świetne prowadzenie, kierownica lekko wspomagana gwarantuje pewne trzymanie się toru jazdy, szerokie opony trzymają przyczepność na zakrętach nawet przy dużych prędkościach. Z opinii innych słyszałem że niektóre modele mają turbo dziurę, faktycznie da się poczuć delikatny lag w turbinie przy obrotach rzędu 3000, ale mi osobiście to nie przeszkadzało. Blacharsko samochód również trzyma się świetnie, pomimo wieku ciężko znaleźć ogniska rdzy (jeśli jakieś występuje, to prawie zawsze po jakimś uszkodzeniu, ewentualnie pod mocowaniem spojlera). Zdecydowanie auto zostanie ze mną jeszcze na długie lata, ponieważ jestem nim absolutnie zachwycony.
Po dłuższym czasie użytkowania co jakiś czas wsteczny potrafi nie chcieć się wrzucić, trzeba się trochę pomęczyć.
Wsiadając do TT-ki można poczuć się jak w bunkrze, małe okna i jeszcze mniejsze trójkątne okienka za siedzeniem kierowcy często nie wystarczają przy np wyjazdach tyłem z parkingu na ruchliwą ulicę. Nisko usytuowane siedzenia często skutkują obtarciem koła o krawężnik przy ostrzejszych zakrętach.
Latem ciężko ustawić odpowiedni nawiew, bardzo łatwo przesadzić w jedną i drugą stronę
Mimo że samochód ma w dowodzie wbite 4 miejsca, to z tyłu zmieści się jedynie plecak, ew ktoś bardzo, bardzo mały/niski a i tak nie będzie to dla niego komfortowa jazda.
Samochód pod względem hałasu jest raczej przeciętny, czasami potrafi opaść w nim szyba, która powoduje znaczne zwiększenie hałasu, zwłaszcza na autostradzie
Wiele usterek można naprawić samemu, części raczej tanie i bardzo łatwo dostępne (z pewnymi wyjątkami - jak np. przerywacz kierunkowskazów)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 180KM 132kW [l/100km]

9,7