Ocena kierowcy - Audi A8 D3 Long

Matti, 8 lat temu
Silnik 3.0 V6 220KM 162kW
Rok produkcji 2004
Audi A8 D3 Long 3.0 V6 220KM 162kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Bardzo niskie spalanie, zaawansowane rozwiązania elektryczne, pakiet oświetlania wnętrza, lodówka, szybki gps, polskie menu, elegancja, cisza i komfort podróży. System Audio Bose z ustawieniem surround.
Po złych doświadczeniach mojego kolegi z Audi a8 D2 4.2 v8 zastanawiałem się czy i ja nie będę rozczarowany po zakupie. Bałem się usterek i kłopotów związanych z elektryką. Po przejechaniu 20 tyś km z autem nie miałem żadnych problemów.
Silnik tani w utrzymaniu. Rozrząd kosztuje do 1800zł, warto też wymieniać olej w skrzyni i wyczyścić filtr co 60 tyś - 700-900 zł Wymiana oleju to koszt ok. 300zł z filtrem. Przy aucie z gazem dochodzą koszty wymiany filtrów gazu i przeglądu.
Przy dobrej historii serwisowej i regularnej wymianie oleju co 60 tyś. km skrzynia nie sprawia żadnych problemów i jest idealnie dopasowana do tego pojazdu. Bardzo oszczędny na gazie dzięki skrzyni multitronik, której każdy unika. Przy jeździe 100km/h 1600obr/min ; 130km/h 2000obr/min ; 200km/h 2900 obr/min. Nie czuć zmiany biegów, bo skrzynia jest bezstopniowa.
Wspaniale jeździ się na 19" kołach o niskim profilu. Na autostradzie najwygodniej ustawić sobie zawieszenie na sport. Po mieście jeżdżę na komfort. Wybiera wszystkie nierówności, jest miękko i płynie jak mercedes beczka. Jednak długo się przyzwyczajałem do jazdy tym samochodem ze względu na kołysanie jak Jeep Grand Cherokee. Moja teściowa po 900km trasy cały dzień chodziła jak pijana.
Bardzo dobra. Pomaga możliwość szybkiego ustawienia zapamiętanej wysokości fotela, obrócenia do dołu prawego lusterka wstecznego do parkowania. Ułatwia też parktronik.
Bardzo pakowne auto. Pomimo lodówki w bagażniku, wszystko się mieści bez problemu. Można zapakować się do obszernego bagażnika i ruszać w trasę.
Perfekcyjna 4 - strefowa klima z pełną cyfrową regulacją dla pasażerów jadących z tyłu.
Bardzo dużo miejsca na nogi z przodu i z tyłu. Z tyłu przede wszystkim. Polecam wersję Long.
Jadąc 200km/h można cicho ze sobą rozmawiać, nawet szeptać. Tak ten samochód jest wyciszony.
Witam, to bardzo komfortowy i oszczędny pojazd. 3.0 v6 z gazem Jazda przy jeździe na tempomacie z włączoną klimą i głośnym radiem :) jadąc 100km/h 10,5 L gazu. 130km/h 11,9 L gazu. 142km/h 13,6L gazu. Jak jadę powyżej 190km/h to pali ok 17L gazu i paliwo też widać, że znika ze zbiornika. Zbiornik mam 80L, wchodzi 60L gazu. Polecam gorąco. Auto nie pali więcej w jeździe miejskiej jak 14.5 L gazu.
W tej kategorii niestety. Za używane 12 letnie auto z dobrą skrzynią, wyposażeniem i nie zniszczonym wnętrzem ze skórzaną brązową tapicerką trzeba zapłacić przynajmniej 7500 Euro. Dochodzi koszt rejestracji i instalacji gazowej. Najkorzystniej kupić zadbane auto już zarejestrowane z gazem w Polsce, jednak cięzko trafić na zadbany egzemplarz z małym przebiegiem.
Jeden ksenon wysiadł. Zestaw 3 chińskich żarników 6000K z allegro to koszt z wysyłką ok. 50zł. Jeżdżę na takich ponad 4 lata i 2 razy wymieniałem żarnik. Kupuję 3 bo 1 na zapas. Do wymiany żarnika najlepiej dodatkowo po odkręceniu 4 śrub poluzować górną śrubę błotnika od strony lampy pod maską, żeby wyciągnąć cały reflektor przedni bez demontażu zderzaka i grila.
nie zauważyłem, 2 razy komputer poinformował mnie, że trzeba dolać olej oraz musiałem 4 razy kasować check. Najwygodniej przez bluetooth, system kosztuje 30zł.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 220KM 162kW [l/100km]

12,8