Ocena kierowcy - Audi A6 C8 Limousine

Olaf, 2 lata temu
Silnik 2.0 40 TDI 204KM 150kW
Rok produkcji 2020
Audi A6 C8 Limousine 2.0 40 TDI 204KM 150kW od 2018 - Oceń swoje auto
Daje 5 gwiazdek ale powinno być 4 z powodu brzęczenia podszybia słyszalnego w pewnym zakresie obrotów. To odbiera całą przyjemność z jazdy. Będę to zgłaszał ASO bo auto jest a gwarancji.
Cichy, słychać że to disel tylko jak jest zimny, jeśli chodzi o moc to moim zdaniem wystarczająca jak na moje potrzeby i obecnie obowiązujące mandaty i limity prędkości oraz gęstość ruchu. Spalanie - trasie ok 80-100km - spokojnie może być 5,1. Średnie miasto, trasa - 5,8-6,4. Jak dla mnie rewelacja.
Działa ok, płynnie i nie zauważam żadnego dramatycznego laga przy ruszaniu, o czym często można przeczytać w różnych opiniach.
jest ok, zawieszenie jest ciche i komfortowe.
nie ma żadnego problemu z widocznością, kamery też bardzo pomagają, obraz jest bardzo dobrej jakości nawet w słabszym oświetleniu, mam kamery 360
Największy "problem" to fakt, że 90% funkcji obsługuje się dotykowo. Ja nie ma mam tym problemu, ale gdybym miał do wyboru np sterowane klimą jak w BMW5 i to co jest w A6, to jednak wybrałbym to z BMW. Tak samo jak sterowanie pokrętem idrive całego systemu - jest bardziej praktyczne i bezpieczne. Poza tym sam układ menu i opcji nie jest do końca logiczny. Np składanie lusterek przy zamykaniu jest schowane w opcji centralny zamek.
Nie można narzekać na brak przestrzeni. Wsiadanie jest bardzo wygodne.
To jedna z największych zalet tego auta - jest cicho do przędności ok 160, do 120 jest bardzo cicho. Szumy powietrza stają się mocniej słyszalne od 160 wzwyż. Jedyne co bardzo przeszkadza w moim egzemplarzu to okropne brzęczenie podszybia w pewnym zakresie obrotów. To nie pasuje do audi!
Trzeszczenie i brzęczenie plastików to wstyd w takim aucie.
Jak na razie nic. z Wyjątkiem tego brzęczenia deski.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 40 TDI 204KM 150kW [l/100km]

5,8