Ocena kierowcy - Audi A6 C7 Limousine

Henryk, 9 lat temu
Silnik 2.0 TDI 177KM 130kW
Rok produkcji 2012
Audi A6 C7 Limousine 2.0 TDI 177KM 130kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość jazdy przy dużych prędkościach autostradowych. Prędkość 200km/h daje takie same wrażenie jak jazda passatem b6 przy prędkości 130km, a jazda 130km daje wrażenie jakby auto toczyło się 40km/h To mnie na prawdę zaskoczyło, bo nigdy wcześniej nie jeździłem takim autem. Kierownica nawet nie zadrży gdy przekracza się 220km/h. Auto jedzie jak po szynach. Efekt jest taki, że jak tylko warunki w Niemczech na to pozwalają, jadę 200km/h przez kilkaset kilometrów i nie odczuwam zmęczenia, bo w aucie jest chicho.
Auto ( wersja s line )spełnia oczekiwania pod prawie każdym względem, Ciche i bardzo pewnie się prowadzi przy dużych prędkościach, jak na razie bez awarii. Robię nim trasy 1600 km i na prawdę fotele są komfortowe . Jednak to nie jest auto dla 5 osob. Pod wieloma względami jest podobne do Passata z punktu widzenia kierowcy, ale poziom hałasu, komfort przy dużych prędkościach, trzymanie się drogi, precyzja układu kierowniczego czy hamulce są perfekcyjne
Miałem passat 5 lat, więc wiem o tym silniku dużo. Został już tyle razy poprawiony, że mam nadzieję, że w końcu jest dopracowany do perfekcji. Jeśli chodzi o moc , to jest zupełnie wystarczająca. Wyprzedzanie jest komfortowe, a w Niemczech prędkość 180 czy nawet 200 nie jest dla tego silnika żadnym wyzwaniem.
Bez większych uwag, ale co ciekawe, skrzynia w poprzednim 6 letnim Passacie, chodziła jak masełko. Tutaj trzeba użyć pewnej siły, ale wciąż pracuje bardzo dobrze
Jeździłem BMW na jazdach próbnych i muszę powiedzieć, że w przypadku tego auta, na prawdę nie widzę różnicy prowadzenia. Auto na ostrych łukach wspaniale trzyma się drogi jak na taką limuzynę.
Wiadomo, że to długi sedan, więc widoczność z tyłu możę nie kiepska , ale przeciętna, Seryjnie montowane czujniki są raczej jednak niezbędne
Kilka rzeczy dla kierowcy jednak bym poprawił. Włącznika świateł przeciwmgielnych trzeba jednak szukać po omacku, podłokietnik na drzwiach i pomiędzy fotelami mogłyby być na tej samej wysokości. Sterowanie z kierownicy nie pozwala w domyśle sterować muzyką. Można zaprogramować uniwersalny przycisk do np przewijania utworów do przodu, ale do tyłu już się nieda. Za to przyciski na środkowej konsoli ( ich położenie ) to super rozwiązanie , co prawa trzeba odrywać rękę od kierownicy, ale są blisko pod ręką. Osobiście myślę, że wysuwający się ekran to wyłącznie bajer. Problem w tym, że z zamkniętym ekranem deska wygląda biednie , więc jest wiecznie wysunięty, zresztą wysuwa się automatycznie po uruchomieniu silnika. Równie dobrze mógłby być cały czas wysunięty, ale wtedy również wyglądałoby to dziwnie. W BMW jakośudało im się wcisnąć ekran nie co niżej.
bez zarzutu
Z przodu i nawet z tyłu przestrzeni jest bardzo dużo. Jednak to auto na pewno dla 4 osób. 5 osoba siedzi na na prawdę niewygodnym twardym siedzisku, do tego tunel pomiędzy nogami jest dość spory, mimo że auto ma napęd tylko na przód
Auto jest bardzo ciche jeśli chodzi o jazdę z dużymi prędkościami ( przy 180-200 na niemieckiej autostradzie , można normalnie prowadzić rozmowę, czego nie da się powiedzieć o passacie :) ) Natomiast auto trochę hałasuje jesli chodzi o jazdę po nierównej drodze
auto jest bardzo ekonomiczne. Przy oszczędnej jeździe wychodzi na prawdę 5 l / 100 km. Robę trasę UK-Polska 1600 km 3 razy w tym roku i mimo prędkośći 200 km/h na niemieckich autostradach auto spala ok 100 l ropy na 1600 km! czyli 6.25l/100km przy na prawdę dużych prędkościach. Passat palił prawie 7 przy prędkościach do 160km/h maks
Dla mnie to drogi samochód, ale uważam , że za te pieniądze jakość jest bardzo dobra.
Mam auto ok 6 miesięcy a auto ma 2 lata i zaledwie 30 000 km. Na razie pękła mi plastikowa osłona cięgna które trzyma drzwi kierowcy, oraz blaszki trzymające klocki hamulcowe z przodu, powodując , że klocki hałasują na kostce. Wymieniona na gwarancji w UK oraz od razu umyto i odkurzono auto, nie wiedzieli jak mnie przepraszać za ten incydent. Nie wiem czy to typowe dla Audi , czy typowe dla Audi w UK , bo w Polsce chyba by powiedzieli , że blaszki pękły bo źle hamowałem jak znam, życie. Daję ocenę 'przeciętnie' bo uważam, że takie rzeczy nie powinny się dziać w aucie za 30 tys funtow
Na razie nic się nie dzieje, ale pożyjemy , zobaczymy .

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 177KM 130kW [l/100km]

6,3