Ocena kierowcy - Audi A6 C7 Allroad quattro

Maciej T Warszawa, 11 lat temu
Silnik 3.0 TFSI 310KM 228kW
Rok produkcji 2013
Audi A6 C7 Allroad quattro 3.0 TFSI 310KM 228kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : 3,0 TFSI to silnik marzenie, podobno jeden z lepszych w palecie Audi, ciągnie jak burza w całym przedziale prędkości (nie sugerujcie się 315 KM w TDI, który jest 4 sek. szybszy do setki ale, mam takie przeczucie (TDI jeździłem tylko na jazdach próbnych), w okolicy 200 km/h auto już nie jest tak zrywne jak benzyna
Auto zachwyca. Dodałem wstawki z drewna jesionowego (naturalne, ciemne drewno z grubymi słojami) jako chyba jedyną ekstrawagancję.
Trzy litry w benzynie ciągnie jak burza.
S-Tronic działa bez zarzutu.
Układ jezdny krytykowany jest w internecie, chyba jednak niesprawiedliwie. Auto wchodzi jak przecinak w zakręty, bywa jednak że siła odśrodkowa wyprowadza z równowagi, ważne jednak jest to, że zdarza się to przy prędkościach wyższych niż 220-230 km/h, które auto osiąga bardzo szybko.... Dołożyłem do niego z opcji ekstra sportowy mechanizm różnicowy by bezpieczniej zachowywał się w zakrętach na gorszej nawierzchni
Bez zarzutu, choć przy parkowaniu wspomagam się kamerą cofania (nie mam automatyki parkowania ale kamera jest tak zaawansowana że naprowadza liniami zarówno przy parkowaniu poprzecznym jak i równoległym.
Duży bagażnik, powiększany składanymi fotelami. W większości aut fotel odsuwam maks do tyłu, tutaj mam jeszcze zapas którego nie wykorzystuję... Z tyłu dużo miejsca i na nogi i na głowę.
Klima czterostrefowa i ogrzewane fotele... cóż potrzeba więcej?
Głos silnika pojawia się przy wysokich obrotach. trudno powiedzieć czy to dobrze czy źle, w Accordzie lubiłem wsłuchiwać się w dźwięk motoru... benzyna nie jest tak bajerancka jak TDI, który jeszcze w C7 można sztucznie pogłośnić i brzmi wtedy jak co najmniej sześciolitrowy baniak
Niezłe, starając się czasem jeździć spokojnie :) spalanie średnie po kilku tysiącach mam na poziomie 13 litrów (leję 95). Czyli ok. 1-1,5 litra więcej niż w Accordzie o mocy silnika mniejszej o 100 KM.... no i ważne jest, że nie muszę lać, co robiłem w Hondzie, 98 lub 100, więc koszt paliwa jest porównywalny a auto znacznie mocniejsze i szybsze
Po sporych zniżkach auto kosztuje lekko poniżej 300kPLN i z różnych komentarzy wynika że to drogi samochód... stąd też niewiele jeździ ich w Polsce. Trudno mi porównać z jakością do innych aut, ale przypuszczam że dając tu \"cztery\" postępuję zachowawczo :)
na razie bez zarzutu
zakładam że nic się nie zdarzy przynajmniej przez 3-4 lata na które mam gwarancję i program serwisowy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 TFSI 310KM 228kW [l/100km]

11,0