Ocena kierowcy - Audi A6 C6 Limousine

Silnik 2.0 TDI 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Audi A6 C6 Limousine 2.0 TDI 136KM 100kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Napęd pompy olejowej-to jest jakieś nieporozumienie
Karoseria : Niska jakość materiałów we wnetrzu,a łuszcząca się farba na przełącznikach to juz jest kompromitacja
Największym atutem tego auta jest niskie spalanie i fajny wygląd,reszta bardzo przeciętna
Przy niskich prędkosciach i po mieście irytuje mnie dzwięk silnika,przy wyższych prędkościach jest bardzo fajnie i cicho.Jeśli chodzi o elastyczność to jest bardzo dobrze,jest duzy zapas mocy jak na taki mały silnik.
Użytkuję też golfa 4 z silnikiem 1.9 tdi i tam te biegi chodzą lepiej niż w audi
Jak dla mnie to jest zbyt twardy na nasze dziurawe drogi,denerwują mnie tez odgłosy dochodzące z zawieszenia,ale poza miastem na równych drogach fantasycznie trzyma się drogi przy dużych prędkościach
napewno pomagają czujniki parkowania
za kierownicą siedzi się wygodnie nawet na długich trasach.Ogó
ok.
Z przodu mogło by byc więcej przestrzeni.
Jak juz wspominałem jest dobrze wyciszone przy większych prędkościach ale po mieście irytuje dzwięk silnika
to jest największa zaleta tego auta-niskie spalanie.Wyjazd latem nad morze i z powrotem przy prędkosci do 140km/h dał spalanie 5.6l/100km,przy wskazanich komputera 5,2l/100km
za drogie auto w stosunku do ceny
Regularnie co zime łamią sie kabelki od sterowania elektrycznego hamulca ręcznego.
Z tego co tu czytałem i słyszałem od innych użytkowników to 2.0tdi jest obciążony wieloma usterkami.Z przykrością potwiedzam większośc z nich.Chociaz u mnie wystąpiła jedna z nich,otóż miałem problemy z pompą olejowa.Najśmiesze jest to że w serwisie nie ma juz częsci zamiennych do mojego modelu (kod silnika BLB) i zalecają inny zestaw za 5500zl plus robocizna.Wszystkie potrzebne części do naprawy tej usterki kupiłem używane i to dosyć tanio.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 136KM 100kW [l/100km]

6,1