Ocena kierowcy - Audi A5 8T Sportback Facelifting

tomek, 4 lata temu
Silnik 3.0 TDI 245KM 180kW
Rok produkcji 2014
Audi A5 8T Sportback Facelifting 3.0 TDI 245KM 180kW 2011-2016 - Oceń swoje auto
Jeżdziłęm tym autem prze 3 lata,skończył sie leasing z ulgą sprzedałem.Wczesniej był mondeo 2009 - duze ale tandetnie wykonane,jedyny plus to przepastne wnetrze i silnik diesla....z PSA,później ćitroen C5 - genialnie wykonane i jeżdzące auto i w koncu wizeło mnie na Audi....Z wygladu piekne.Po prostu.Technicznie znacznie gorzej.Po kolei.Świetnie jeżdzi jak jeździ zmiana duzych kół 19tek na mniejsze i przestał to byc wóz drabiniasty a pokazał sie precyzyjny komfort.Wykonanie w srodku hm.....po 100tys skóry zaczęły nosic ślady uzywania !! Halompo dwóch latach uzywania? Nonsens....Pod koniec pojawiły sie męczące trzaski z okolic tablicy.Szyby bezramkowe NIE DO SKALIBROWANIA ,zwłaszcza tył.Przeciekające i w d..e mam tłumaczenai serwisu ze tak to juz jest.Podciekanie notorycznie powoduje przymarzanie szyb do uszczelek -jedna w złosci wyrwana przeze mnie.Kolejna sprawa to DSG.Jezus Maria -dwa (2) remonty za takie pieniądze że niech to jasny szlag...Kompletnie niedopracowana konstrukcja w fazie projektu - bubel.Ani Focus syna z Powershiftem (ponad 200tys ujechane) ani Alfa żony (przebieg zblizony) automaty -nie wykazuja zadnych sladów zuzycia.DSG to jakies nieporozumienie.W aucie za te pieniądze? Po 100tys silnik zostawia slady,leje sie z niego olej.Uszczelnianie pomaga na chwile -syzyfowa praca -ten typ tak ma....Za niskie zawieszenie w zasadzie odarty dół z osłon bo co chwile o cos zawadzałem.Co chwilę słyszałem w serwisie - ten typ tak ma.Plusy - potężny moment,silnik,aksamitna praca po prostu wielki komfort,uroda auta - w zyciu nie kupie zadnego adi-bubla ale ten model pieknie narysowany.Zawieszenie przez trzy lata prawie nie tknięte,dopracowane,odporne...Teraz jest Mazda 6 ,2,5l....równie piekna,bezawaryjna....
Gdyby nie "krwanienie" olejem jak nie z jednego miejsca to innego to byłby silnik idealny.Potęga.
Absolutnie niedopuszczalny bubel -za późno powchodziłem na rózne fora bo wybrałbym co innego.Tym sie nei da jeżdzić.
Świetnie jeżdzi.Po prostu świetnie.Quatro....piekna sprawa.Uwielbiam.
Piękna,brak rdzy.
Wg mnie tak sobie.Ale czy to wielka wada?
Jak w kazdym aucie jest ok.
ok
Bezproblemowo.Ciut brakuje z tyłu.
ok
Gdybym nie miał w leasingu cześci pokrycia napraw to jest rozpacz.Po kilkanascie tysięcy za kazda naprawę "skrzyni" bo skrzynia tego nei nazwę a były dwie naprawy.
Jakośc dla mnie zadna,to auto kupuje sie oczami a później podwaja cenę zakupu usuwając awarie.W tej klasie auta za te pieniądze jestem głęboko rozczarowany.Pierwsza i ostatnia przygoda z AUDI.Przereklamowane g.....Tera Mazda po 2 latach fruwa,BEZAWARYJNIENajmniejszej awarii nie ma.I tak powinno byc-a Mazda duuuuuuuuużo tańsza.
Ceiknace szyby,nalot rdzy an podwoziu (po 3 latach!) skóry marnej jakosci,przeplające sie notorycznie zarówki.Problemy z elektroniką -choinka parę razy,dwa razy serwis reszte -samo mijało
Skrzynia biegów dwa razy nawaliła.Peknięty kolektor.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 TDI 245KM 180kW [l/100km]

10,3