Ocena kierowcy - Audi 80 B2 Sedan

przemo, 12 lat temu
Silnik 1.6 D 54KM 40kW
Rok produkcji 1986
Audi 80 B2 Sedan 1.6 D 54KM 40kW 1980-1986 - Oceń swoje auto
Karoseria : dobry chociaż stary ocynk drzwi progi zero rdzy
blacha ocynk korozia jak zadbany to brak nie jeden młodszy egzemplarz się chowa audi w miarę wygląda i jest godne polecenia chociaż na drogach jest stosunkowo coraz mniej ale wiadomo wszystko przemija
wytrzymała konstrukcja i bardzo prosta silnik łatwy do wyjęcia z komory sam go wyjmowałem gołymi rękoma bez żadnych bloczków wytrzymuje duże przebiegi łatwy dostęp bo dużo miejsca pod maską pompa Bosha przy dużym przebiegu potrafi przeciekać na krótką mete idzie samemu naprawić wyciera się tulejka na trzpieniu od cięgna zwiększania obrotów można podłożyć oring gumowy ale szybko się zużywa najlepiej wymienić pompę na inną lub zregenerować dobre chłodzenie silnika
wytrzymała wymieniałem gdy kupiłem wyła na 5 biegu bardzo łatwa do wymiany
leciutko się kręci kierownicą mimo braku wspomagania duży kąt skrętu
jak na to auto to rewelacja dobra widoczność w tylnej szybie podczas parkowania jeli chodzi o jazdę nocą żadnych problemów oświetlenie drogi dobre
w zime ciepło chociaż u mnie środkowe nawiewy zawsze dawały zimne powietrze nienaprawiałem bo jak było za gorąco to wystarczyło leciutko odchylić w lato troche gorąco wiadomo bez klimy
dużo miejsca dla kierowcy jak i dla pasarzerów i nawet wygodne siedzenia kanapa tylna też
do 90km/h nie jest źle a około 130km/h trochę bardziej słychać silnik ogólnie nie jest źle dobra muzyka i można jechć niema co narzekać
średnie spalanie około 5 litrów ON na 100 km jak się troszke znasz to rozrząd sam wymienisz pasek + napinacz coś ok 100zł ogólnie tanie auto w utrzymaniu
tanie ale do jazdy na codzień też się nadaje dla mało wymagających i lubiących od czasu do czasu pomajsterkować solidna konstrukcja niska cena a można pojeździć ciężko trafić wypasione ale warto szukać
wymiana żaróweczek od podświetlenia zegarów
wymiana silnika na drugi ale przy bardzo dużym przebiegu bo w zimę ciężko odpalał słabe ciśnienie na tłokach

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D 54KM 40kW [l/100km]

Audi 80 B2 Sedan