Ocena kierowcy - Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d

Adam, 11 miesięcy temu
Silnik 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW
Rok produkcji 2010
Alfa Romeo Giulietta Nuova II Hatchback 5d 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Chyba najlepszy wybór za te pieniądze. Wygląd jest może kwestią gustu, ale jednak ludzie się oglądają ;) Kupiłbym ponownie, ale w automacie (skrzynia manualna C635 jest trochę lepsza od M32 ale to największa wada tego modelu) i chyba skusiłbym się na 1.75 TBi. Auto totalnie bezawaryjne - mity o alfach stojących w warsztatach chyba można odesłać do lamusa.
Świetna dynamika, przyspieszenie do setki poniżej 8 sekund. Dobrze się zbiera na każdym biegu, a na trybie dynamic to taki mały hot hatch.
To niestety największa wada tego auta. Skrzynia haczy (1 i 2 bieg) i nie jest zbyt precyzyjna. Trzeba się mocno skupiać na zmianie biegów.
Świetnie trzyma się drogi. Zwłaszcza w trybie dynamic jedzie jak przyklejony.
Żadnych problemów z korozją
Widoczność jak w każdym innym aucie tej klasy.
Brakuje sensownych uchwytów na napoje i schowków. Te uchwyty na napoje pod podłokietnikiem to niewypał, bo albo masz uchwyt albo podłokietnik ;)
Czasami trzeba poczekać chwilę aż klima ruszy, ale można się do tego przyzwyczaić.
Nie jestem zbyt duży (180 cm wzrostu), więc mi wystarczy. Z tyłu nie jeździłem, ale domyślam się, że wysokim osobom nie będzie zbyt komfortowo.
Jeździłem lepiej wyciszonymi kompaktami z tego okresu, ale przynajmniej dźwięk silnika 1.4 MA jest dosyć ładny, więc nie ma tragedii. Przy wyższych prędkościach i przy dłuższej jeździe hałas trochę męczy.
Alfa mogłaby trochę mniej palić, ale za to odwdzięcza się niezłymi osiągami. Czasami zepsują się jakieś drobiazgi.
Zależy jak potraktujemy Alfę jako producenta - czy jest to marka premium? Jeśli tak, to cena nie jest wygórowana, ale wykończeniem odstaje trochę od audi, bmw czy mercedesa. Jeśli nie, to oferuje więcej niż np. ford czy opel. Wg mnie to takie "półpremium".
Czasami wariuje czujnik temperatury zewnętrznej, schowek na podszybiu wymieniłem na nowy bo się otwierał.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW [l/100km]

6,9