Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 II Kombi

Alfista, 15 lat temu
Silnik 1.9 JTD 150KM 110kW
Rok produkcji 2004
Alfa Romeo 156 II Kombi 1.9 JTD 150KM 110kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Inne : całokształt - spoosób, w jaki kierowca zrasta sie z autem. To smao jest w 159, przy wyraźnie wyższej klasie smaochodu
Lepiej niż dobrze, i coraz lepiej
Miałem dwie Alfy 156 sportwagon, teraz mam 159. Obie przejechały ok. 90 tys, pierwsza 2.0 benzyna, druga 1.9 jtd, kręcona do z 140 do 160 KM i 350 momentu. Ta druga to była żyleta, choć nie tak jedwabista jak benzynowe 2.0. Ale bez diesla już do przyczepy się nie podłączę!
Doskonałe, w dieslu 6 bardzo potrzebna
Wiadomo - Alfa!
Wystarczająca
Bez zastrzeżeń, choć pierwsza nie miała fabrycznego radia.
Klimatyzacja dwustrefowa powinna być standardem, w drugiej często z niej z żona korzystaliśmy
Pasażerów z tyłu nie wożę, na 2 osoby wystarczała, choć bagażnik mógłby być większy.
Podkręcony diesel był głośny na luzie, i miał trzęsionkę, na wyższych obrotach cichy. Benzyna cicha i wspaniały gang.
Diesel 7-8, z przyczepą 10-11, benzyna do 12, z przyczepą 14-15. Uciekać z ASO po gwarancji.
Jakoś te Alfy kupuję tanio, z dużymi upustami - czyli jest OK
Pierwsza (benzynowa) sypała się bardziej, niż druga. Diesel był w zasadzie niezawodny, poza zawieszeniem, które w obydwu wystarczało na 50-60 tys. Druga moja Alfa rozwiewa mity o usterkowości tej marki.
W beznynowej - uszczelka pod głowicą przy 90 tys. a więc nowy rozrząd po raz drugi, alternator i kilka innych usterek. Przednie zawieszenie! Podobno w 159 jest lepiej - zobaczymy
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 II Kombi 1.9 JTD 150KM 110kW
7,8