Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

wibik, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Rok produkcji 2001
Alfa Romeo 147 Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Właściwości jezdne, bo reszte widziałem jak kupowałem.
Silnik : szybko pada wariator jeśli nie utrzymuje się odpowiedniego poziomu oleju, który to auto może lubieć łykać, mi akurat nie.
Inne : uważać na pasek rozrządu, zmieniać co 60 kkm lub cześciej, bo czesto padają po tych przebiegach
Wspaniałe auto, design, właściwości jezdne. Niestety drogie w eksploatacji. Nie psuje się tylko szybciej zużywają się elementy eksploatacyjne - nie mylić z awaryjnością.
Silnik przy niskich obrotach pracuje jak meleks, żwawo się wkręca na wyższe obroty, które uwielbia. Przy maksymalnych obrotach nie ma wrażenia męczenia, "katowania" - on to po prostu lubi. Kultura pracy rewelacyjna, akustyka silnika i wydechu super.
Czasami problem ze wrzuceniem wstecznego, poza tym bardzo dobrze.
Jak gokart. Zakręty to coś to auto lubi najbardziej. Przy tym aucie znienawidziłem autostrady bo jest na nich nudno. Kręte drogi natomiast pokochałem. Można nim wchodzić w zakręty o wiele szybciej niż innymi cywilnymi autami. Układ kierowniczy bardzo bezpośredni, najmniejszy ruch powoduje reakcje auta - ale tak zaprojektowany że czujesz się jakby auto wiedziało co chcesz zrobić. Rewelka.
Do przodu i w lusterkach dobrze. Do tyłu raczej kiepsko, trzeba uważać przy parkowaniu. No ale jeździ się do przodu, więc wole żeby auto rewelacyjnie wyglądało niż jak jakiś pasztet przec co mógłbym łatwiej parkować tyłem.
Doskonała. Wszystko pod ręką. Sterowanie klimatyzacją intuicyjne. Wnętrze robi niesamowite wrażenie, nie chce się z niego wysiadać.
Bardzo dobra. W zimie po włączeniu klimy momentalnie odparowują szyby. Bardzo dobra i szybko działająca funckja odmrażania szyby i lusterek.
Z przodu dobrze, z tyłu namiast średnio. Raz tam może siedziałem ale i tak byłem mile zaskoczony. Spodziewałem się mniejszej przestrzeni z tyłu.
Bardzo dużo pali w mieście nawet jak nie wciskasz gazu, nie lubi korków i krótkich odcinków - wtedy żłopie jak smok. Na trasie też sporo pali ale dlatego że jeżdżę szybko i dynamicznie. Raz jechałem stylem "emeryta" tak 100-110km/h przez 200km i spalił tylko 7.2l/100km. Ale nie warto się tak męczyć - przy mojej jeździe na trasie 9-10l/100km. Koszty napraw spore. Jak nie masz kasy nie kupuj bo będziesz żałował.
Ogólnie to jedna rzecz - zawieszenie, zawieszenie. Ceną za wspaniałe właściwości jezdne jest niestety jego szybkie zużycie, tak co 60kkm. A elementów jest sporo i nie są tanie.
Raczej się nie psuje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW [l/100km]