Ocena kierowcy - Alfa Romeo 145

Adam, 15 lat temu
Silnik 1.6 i.e. 103KM 76kW
Rok produkcji 1995
Alfa Romeo 145 1.6 i.e. 103KM 76kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : Używane, niespecjalnie zadbane 14 letnie auto nie ma rdzy - to jest po prostu niesamowite.
Silnik : Bierze olej, wymaga ciągłej troski, dla amatorów zaolejonych rąk:]
Zawieszenie : Zbyt twarde na nasze dziury.
Inne : Platiki skrzypią, tapicerka strasznie się niszczy.
Auto dla konesera marki. Jest jak piękna kobieta - cudownie się na nią patrzy i jeździ, koszmarnie się ją utrzymuje.
Boxer ma fajny głos, dobrze się wkręca na obroty. Niestety w moim aucie ktoś zamontował stożek i wywalił puszkę oryginalnego filtra - zły pomysł, gaz zrobił się bardzo wrażliwy i za bardzo skaczą obroty.
W porównaniu do innych aut biegi chodzą dość opornie i mało precyzyjnie. Wsteczny potrafi przyhaczyć. Czasami (pewnie z racji wieku) wchodzi 3 zamiast 1.Trzeba się przyzwyczaić.
Byłoby doskonale, gdyby nie brak dostosowania do naszych warunków drogowych. Twarde zawieszenie świetne do dynamicznej jazdy, idealne w zakrętach, fatalne na każdej nawet najmniejszej dziurze.
Tu się w zasadzie nie ma o co przyczepić, świetna widoczność do tyłu. Gdyby lusterka były niecy wyższe, byłoby jeszcze lepiej, ale ogólnie bardzo OK.
Wszystko na swoim miejscu. Do umiejscowienia radia trzeba się przyzwyczaić.
Wolno się nagrzewa, mimo sprawnego termostatu. Moje auto ma klimę, chwilowo niesprawną więc jeślic chodzi o chłodzenie to nie wiem. Szyberdach nieźle zastępuje klimę, ale czasami jednak robi się za ciepło w gorace dni.
Miejsca jest naprawdę sporo. Miejsce po stronie pasażera to po prostu klasa sama dla siebie.
Cicho nie jest, trzeszczą plastiki, słychać powietrze przy szybszej jeździe. Słychać też boxerka. Remedium - radio, ale wtedy tracimy frajdę z słuchania pracy tego silnika.
Tu niestety fatalnie. Jeżdzę na benzynie mimo instalacji LPG, bo boxery gazu nie lubią. W mieście 12-13 l w korkach, na trasie da się zejść do 9 ale niżej ciężko. Inna sprawa że to AR nie kupuje się ze względu na ekonomię jazdy. Ceny części oryginalnych zabijają, zamienników trochę jest. Jak większość mechaników słyszy \'boxer\' to robi taką minę że od razu uciekam. Sporo usterek spowodowanych wiekiem.
Auto tanie w zakupie, niestety całą oszczędność zjadają naprawy.
Alfa jest kapryśna, non stop trzeba pilnować oleju (boxer go lubi). Póki co nie zawiodła, ale w dłuższą trasę bałbym się jechać. Włącznik wentylatora (140 zł), klimatyzacja (jeszcze nie wiem). Tapicerka foteli (wycierają się) oraz podsufitka (po 13 latach wygląda jak przeżuta przez buldoga).
Silnik. Nie jestem tu do końca obiektywny, bo kupiłem zaniedbany samochód, ale takich jest niestety większość w Polsce. Jeśli silnik nie był regularnie serwisowany, to doprowadzenie go do ładu jest baaaaardzo kosztowne.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i.e. 103KM 76kW [l/100km]

11,5