Ocena kierowcy - Alfa Romeo 145

Szczypas, 15 lat temu
Silnik 1.6 i.e. 103KM 76kW
Rok produkcji 1995
Alfa Romeo 145 1.6 i.e. 103KM 76kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik to największy pozytyw w tym aucie. Dodatkowo ocynkowana karoseria - nie rdzewieje.
Świetny silnik. Ponadczasowy wygląd. Ładne i przestronne wnętrze. Zakochałem się w tym aucie jeszcze przed kupnem i nie żałuje.
103 konie na takie małe autko (choć dosyć ciężkie) jak dla mnie wystarczy. Na gazie jedzie ładnie, ale żeby poszaleć trzeba wlać benzynke. Przyspieszenia nie brakuje, chociaż zawsze może być lepiej ;). A co do kultury pracy, jest głośny aż miło. Czasem lubie wyłączyć radio i posłuchać silnika. Co boxer to boxer ;)
Bez problemów. Biegi wchodzą ładnie. Lewarek mógłby być krótszy.
Wchodzenie w zakręty tym autem to sama przyjemność. Trzyma się drogi nawet przy dużych prędkościach.
Jak to w samochodzie - są szyby i lusterka i wystarczy.
Tablica czytelna, wnętrze ładnie wykonane. Troche skrzypi, ale to już 14-letni samochód. Dźwigienki przy kierownicy trochę zbyt przeładowane.
Dosyć długo sie nagrzewa.
Miejsca nie brakuje. Mimo małych gabarytów i tylko 3 drzwi jest wygodnie. Z tyłu dwie osoby mogą czuć się swobodnie.
Doskonale, mimo że teoretycznie jest słabo wyciszony. Silnik słychać w kabinie, ale to sama przyjemność ;)
Obawiałem się że boxery dużo palą, ale nie jest tak źle. Przy mojej jeździe (a jestem młodym kierowcą, więc lubie przycisnąć ;) ) pali około 10 - 11 l gazu. Na trasie i w mieście nie jeździłem. Poważnych usterek nie mialem, więc nie orientuje się w cenach części. Jedynie małe naprawy zawieszenia, a tam pasują częsci od Fiata, więc koszty nie są wysokie.
W sumie 5000-7000 zł alternatywą może być Golf, Astra, Civic, Brava. Ale rzadne z nich nie umywa sie do Alfy.
Różnie. Jakieś drobiazgi zawsze się znajdą.
Poważnych usterek brak.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i.e. 103KM 76kW [l/100km]