Szukaj

Informacje o Alfa Romeo Stelvio SUV

Lata produkcji: 2017 – 2019
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Średniej wielkości crossover SUV (segment I; grupa premium) produkowany od 2017 roku. Pierwszy samochód w tej klasie Alfa Romeo, pomijając terenowy model Matta z lat 50. Początek prac nad SUV-em włoskiej marki datuje się na rok 2003, kiedy zaprezentowano prototyp o nazwie Kamal. Stelvio zbudowano na płycie podłogowej Giorgio, którą dzieli z modelem Giulia. Usportowiona wersja auta nosi nazwę Stelvio Quadrifoglio. Nazwa modelu pochodzi od słynnej Przełęczy Stelvio – najwyższej przejezdnej przełęczy we włoskich Alpach Wschodnich.

czytaj więcej
Powagosław

Henry Ford mawiał, że „gdy widzi Alfę Romeo, zdejmuje kapelusz”. W ostatnich latach marka z powodzeniem odbudowuje swój prestiż i Stelvio właśnie dobudował do niego dwa piętra. Warto było czekać.

~Powagosław
Luzacjusz

Przypomnijcie mi, która marka jeszcze nie robi SUV-ów? FSO? Więc darujmy sobie marketingową śpiewkę o tym, że SUV Alfa Romeo to jakiś przełom w motoryzacji. Gdyby Alfa była niemiecką marką, zabrałaby się za niego mniej więcej wtedy, co Porsche, czyli dawno temu. Na szczęście, to ładny samochód, ale parę ładnych w tej klasie już mamy.

~Luzacjusz
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Liczba drzwi 5
Liczba miejsc 5
Średnica zawracania 11,7 m
Promień skrętu 5,85 m
Długość 4687 mm
Szerokość 1903 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 2163 mm
Szerokość ze złożonymi lusterkami bocznymi 1960 mm
Wysokość 1648 mm
Rozstaw osi 2818 mm
Rozstaw kół - przód 1622 mm
Rozstaw kół - tył 1675 mm
Prześwit 207 mm
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 525 l
Ogólna ocena
4,5 /5 Średnia dla segmentu 4,3
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(90%)

Zalety

+ Skrzynia biegów + Układ jezdny + Silnik

Wady

- Widoczność - Wyciszenie - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Wybrane oceny

4,8
~Bartaz
Alfa Romeo Stelvio
SUV 2.2 JtdM-2 210KM 154kW
Po przejechaniu dystansu 40000km oceniam Alfę bardzo dobrze, miałem dużo różnych samochodów, zawsze jednak wracałem do BMW ale po ostatniej 3 F31 doszedłem do wniosku ze BMW przestało być BMW niestety. Po przejechaniu pierwszego ronda na jezdzie próbnej Stelvio już wiedziałem ze kupię to auto. To co straciło BMW odnalazłem w Alfie Romeo, brava dla Team-u Italii za kawał dobrej roboty. Mam to auto od ponad 2 lat a zawsze jak ja gdzieś zostawiam na parkingu ta muszę sie za nią obejrzeć i uśmiechnąć.
4,5
~GordonShumway
Alfa Romeo Stelvio
SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW
Nie ma sensu komentować wyglądu i stylistyki. Koń, jaki jest każdy, widzi. Jednym się podoba, a innym … polecam wizytę u lekarza pewnej specjalności. Auto stworzone do maksymalizowania doznań kierowcy (dynamika jazdy i prowadzenie), kosztem pomniejszych niewygód dla pasażerów. Po blisko 4 latach użytkowania nawet codzienna jazda w dalszym ciągu sprawa przyjemność od spojrzenia z zewnątrz przy wsiadaniu, po przyjemne odczucia w kokpicie, niezłe nagłośnienie i silnik gotowy żeby pokazać pazura. Pojawiają się opinie, że auto „pływa” na drodze przy większych prędkościach. Faktycznie dotychczasowe auta, którymi jeździłem, przy prędkościach (180/190+) lepiej trzymały się drogi i Alfa tutaj wypada słabo. W szczególności jest podatna na silniejszy wiatr (mowa o prędkościach 160+), a więc jazda w warunkach wietrznych wymaga szczególnej koncentracji. Czy Stelvio dużo pali? Nie rozumiem ludzi kupujących 280 konne auto aby wykręcać najniższe spalania. Jeździłem 3 litrową benzyną też w automacie i paliła w mieście niecały litr więcej, więc wynik Stelvio uznaję za akceptowalny i w normie. Na trasie przeciętnie pozwoli spalić 11 litrów - na baku robię ok. 500-550 km (większość drogi zwykle po trasach szybkiego ruchu z prędkościami 130-160), ale górna poprzeczka spalania jest dużo wyżej. Największe spalanie – od pełnego baku do zapalenia się wskaźnika rezerwy przejechałem circa 250 km, a po 285 km zatankowałem 59 litrów. Przeciętna prędkość wynosiła około 200 km/h, z czego niemało odcinków 200-220. Trasa przejechana bez przerwy, więc rozwiewam obawy czy da się jeździć szybciej. Nie mniej potwierdzam też, że jazda na dłuższych odcinkach z prędkościami około „dwójki” z przodu wymaga większej koncentracji niż w innych autach.
4,5
~MietasM
Alfa Romeo Stelvio
SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW
Fantastyczne auto o oryginalnej i pięknej stylistyce. Zasługuje na więcej niż 4 gwiazdki, ale do 5 jednak trochę brakuje. Auto stworzone głównie dla kierowcy. Jeśli chodzi o pasażerów, to trochę mało schowków i dość dziwne miejsce na nogi pasażera z przodu. Konstrukcja podporządkowana jakości prowadzenia i rozkładowi masy 50:50 kosztem drobnych niewygód dla pasażerów. Świetny wygląd, doskonałe prowadzenie, świetne przyspieszenie i bardzo dobry automat. Jak na razie jestem zachwycony tym samochodem. Na razie zero usterek, jakby to nie była Alfa :)))
Średnie spalanie dla Alfa Romeo Stelvio SUV
10,0 – 17,1
l/100 km
6,2 – 9,7
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

11,4
Alfa Romeo Stelvio
SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW
pisanie że auto spala w mieście poniżej 11litrów dotyczy chyba miasta do 20 tyś mieszkańców. Warszawa, dojazd do pracy ok 12 km w jedną stronę, z ruchem mieszanym (stojąc w korkach ok 4-5 km, pozostałe kilometry z prędkością ok 70 km/h) spalanie najlepsze uzyskane to 11,5 l, jak dojdzie trochę dynamiczniejszej jazdy robi się ponad 14 l. W trasie w zależności od potrzeby i nogi od 8 do 12 l. Przy czym 8 l można uzyskać delikatnie operując gazem jadąc do 120 km/h. Jeśli co chwila trzeba wyprzedzać to ciężko o utrzymanie takiego wyniku. 7 litrów to można uzyskać jak się zresetuje pomiar już jadąc w trasie 90 km/h.
12,5
Alfa Romeo Stelvio
SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW
Rewelacyjny samochód. Trzeba pamiętać, że to duży pojazd z niemałą ilością kucy. Skrzynia daje możliwość trzech trybów jazdy, eko, normalny i dynamiczny. Jazda ze znaczną przewagą miasta (Kraków) - 15L, przy braku zachamowiań może to byc i 18L, ale tryb ekonomiczny na trasie może się odwdzięczyć spalaniem koło 8 litrów. Jak na 4x4, 280KM według mnie super. Nie jest to pojazd dla kogoś szukającego oszczędnego samochodu, ale frajda z jazdy - bezcenna.
7,0
Alfa Romeo Stelvio
SUV 2.2 JtdM-2 210KM 154kW
Po przejechaniu dystansu 40000km i niekasowanym komputerze pokładowym średnie spalanie to 8,2. Auto uzytkowane dość dynamicznie na niemieckich autostradach, prędkości podróżne 160-180km/h czasami prędkości powyżej 200km/h. Przy wyjeździe nad jezioro Garda, jazda przez Austrie (110km/h) spalanie średnie ok 6,5 . Jak na gabaryty,napęd na 4 koła i osiągi (6,6s 0-100km/h !!!) bardzo ekonomicznie.
Alfa Romeo Stelvio SUV