Lista ocen Volvo S60 II (63) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartłomiej
Sedan Facelifting 2.0 T4 DRIVE-E 190KM 140kW
Decydując się na Volvo, miałem świadomość, że jest to marka premium i ceny serwisu nie należą do najniższych. Zaletą jest to, że usterki występują niezwykle rzadko, jeśli już jednak coś wysiądzie i przyjdzie nam to naprawiać w ASO, to ceny zwalają z nóg. Na szczęście nie tylko Autoryzowane Serwisy znają się na tych autach i w porządnym, zaufanym warsztacie możemy zrobić to znacznie taniej (ja osobiście np. korzystam z ASO innej marki przy...
~Wojtek
Sedan 2.0 D3 163KM 120kW
Spalanie symboliczne w porównaniu do mojego poprzedniego VW Passata 2.0 TFSI 200KM. Dane producenta nie odbiegają tak mocno od rzeczywistych. Może trochę tylko spalanie w mieście mogłoby być niższe. Koszty przeglądów może dość wysokie (obowiązkowy roczny ok.1200-1400 PLN w zależności od zakresu prac), ale komfort i bezproblemowość przez cały rok rekompensują cenę. Koszty części nieznacznie wyższe niż u VAG, ale nie koszmarne (tarcze hamulcowe...
~Darek
Sedan 2.0 D3 163KM 120kW
Samochód nie jest tak popularny jak np. samochody z grupy VAG, więc i zamienników oryginalnych części jest mniej co powoduje, że czasem niektóre mogą być dość drogie ponieważ jesteśmy "skazani" na części oryginalne, które są bardzo wysokiej jakości. Dobry serwis wyspecjalizowany w marce powoduje, że utrzymanie nie jest trudne i podobne w kosztach do innych popularnych marek. Nie są stosowane także nietypowe rozwiązania podnoszące koszty obsługi.
~Jacek
Sedan 2.4 D5 215KM 158kW
Koszty utrzymania jednak są wyższe bo i wszystko do tego auta więcej kosztuje ale bez dramatu; to jest samochód z segmentu D Premium. Przegląd - ja robię raz w roku albo co 10 tys. km /wymiana filtrów, oleju itd./ ok700 zł w nieautoryzowanej stacji Volvo, wymiana oleju w skrzyni biegów /co 60 tys. km/ ok. 650-700 zł, rozrząd ok. 700 zł. Nic więcej nie robiłem.
~tomsa
Sedan 2.0 T 203KM 149kW
Zrobiłem autem 8000 km w jeden miesiąc i to benzynowym. Spalanie tego auta jest jak najbardziej na miejscu. Po 15 tankowaniach pali w mieście maksymalnie 13 litrów po trasie 9. Chociaż można spalić mniej. Staram się jeździć ekonomicznie, ale tylko ze względu na shitową skrzynie powershit która zaczyna klikać. Prowadzę zapisy na http://www.motostat.pl/vehicle-stats/26171
~Gegog
Sedan 3.0 T6 304KM 224kW
Nie licząc skrzyni.. - klocki z tarczami 1700 komplet - końcówki drążków 190zl komplet - opony 1400, 215/50 R17 - akumulator 450 - padające, powodujące wibracje półosie 600 używka lub 2800 po rabacie / 1 szt w aso. Zamienniki wytrzymują 1000 km.. - świece 310 ze sklepu lub 540 z aso. Identyczne - olej 0w30 lub 5w30 amsoil 250zl
~musztard2000
Sedan Facelifting 1.6 T3 150KM 110kW
S60 T3 to oszczędne auto, jednak dynamika silnika zachęca do bardziej żywiołowej jazdy, wtedy spalanie rośnie do około 10 litrów w mieście. Ponadto warto pamiętać o tym, że ten sam silnik występuje w wersji 180km więc ma duży zapas mocy do ewentualnego 'chipowania', którego bezpieczny zakres do ok. 190+ KM przy 300+ Nm.
~Pavlo3311
Sedan Facelifting 2.0 T3 DRIVE-E 152KM 112kW
Jak na ASO to nie dostaję palpitacji serca przy płatności. Choć ja to jeżdżę zawsze 2 razy lub częściej w roku na serwis, jak tylko gdzieś daleko jadę, żeby sprawdzić itd. To koszty mi się rozbijają, to nie jestem za bardzo obiektywny w sumie ale to dobra metoda w zasadzie, bo mniejszy szok przy odbiorze auta.
~gulka2
Sedan Facelifting 2.0 T5 DRIVE-E 245KM 180kW
przy normalnej jeździe po mieście, tryb eco włączony, umiarkowane przyspieszenia- przy mocy będącej do dyspozycji lekkie depnięcie wystarczy w większości sytuacji - spala 7,9 do 8,2 l. na trasie -autostrada prędkość 130-140 spalanie 7,5. wcześniej jeździłem insignią 1.8 benzyna paliła podobnie, a osiągi - lepiej nie mówić ,

Usterki Volvo S60 II

Volvo S60 II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~marcin
Sedan 2.0 D3 163KM 120kW
po krótce... takim autem nie da się oszczędnie jeżdzic bo to grzech. ja tak 70% SPOKOJNIE ale 30% to mocne tąpniecie... :) 400 NM i 163 KM to spalanie świetne... mój rekord 6.6 l . na autostradzie 140 km przepisowo . polecam jazdę próbną a potem opinie o spalaniu, ja już zrobiłem 15000 km