Lista ocen Volkswagen Passat B6 Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW 2005-2010 (29) - Silnik

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gonia
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
nie rozumiem narzekań na kulturę, czy elastykę. Jeżeli kupujesz vw z takim silnikiem musisz się liczyć z ograniczeniami, ja jestem zadowolona - 5 lat eksploatuję ten samochód i nie kwękam. po 290.000 wymieniłam palniki biksenonowe- sama wymiana - porażka- 72 śruby i wkręty. Cena palników w Gdański 250zł/szt. 880zł/szt. serwis. Wymiana po 300 zł od lampy. Ja wymieniałam sama, ale klucze na przedłużkach i od nadkola. Tłumik drgań skrętnych...
~Paweł
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
1.9 TDI wydawał się jako dobre rozwiązanie w porównaniu z bardzo awaryjnym 2.0 TDI. Mimo że mocy niewiele, dało się wygodnie 160km/h po autostradzie pojeździć. Niestety w ciągu jednego roku stanąłem 3 razy z powodu usterki czujnika położenia wału (chyba tak to po polsku się nazywa - "impulsgeber von kurbelwelle").
~konto1313
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Przed kupnem zastanawiałem się nad 2.0 TDI , ale zdecydowałem się na sprawdzoną jednostkę chociaż jest słabsza i głośniejsza. Silnik jak na razie sprawuje się dobrze i bezawaryjnie... brak DPF-a :) 105 KM po mieście daje rade, samochód jest zrywny i elastyczny,ale na autostradzie trzeba cisnąć gaz do podłogi.
~mad1984
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
silnik bardzo ekonomiczny, przy spokojnej jezdzie 120km/h 5-6l na setke, po miescie 7-8. fatalna dynamika, ale jakbym chcial szalec to mam inne zabawki od tego. jedyny "wyciek " oleju trafil mi sie z powodu sparcialych uszczelek od turbiny. zainwestowalem £2x4 i po problemie.
~Mieczysław
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Moc 105 koni w tej wersji jest w pełni wystarczająca ze względu na dłuższe przełożenia 4 i 5 biegu szczególnie przy wyprzedzaniu. Oczywiście nie jest to demon szos lecz całkiem sprawna jednostka, a na baku można pokonać około 1200 km przy szybkości 120-130 km/h
~Krzysztof
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Kulture pracy oceniam doskonale choć mógłby być deczko cichszy jednakże sama kultura pracy jest znakomita.Silnik pracuje równo,miarowo natychmiast reaguje na dodanie gazu jest bardzo elastyczny nie trzeba redukować biegów żeby wyprzedzić nawet kordon aut.
~wozny83
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
jak na silni o mocy tylko 105 km uważam go za bardzo dobry i dość zwinny. NIe wiem czemu wiele osób pisze, że strasznie klepie bo ja się z tym nie zgadzam. Mój mimo przebiegu 220 tyś bardzo ładnie i cicho chodzi
~fil
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Trochę głośny choć jak na swoje lata daje radę, na pewno są już lepsze, nowsze konstrukcje. Moim zdaniem brakuje mu "oddechu" przy wyższych obrotach. Bezproblemowa regeneracja DPF!
~AntyVW
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Nierowna praca, odpala na styk kiedy mu sie chce. Wtryski 3 wymienione , ciekla pompa vakum , termostat wymieniony , plyn z chlodnicy uciekal , 1.9TDi 105 koni wooolny slimak.
~Flegl
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Jak na taką moc silnik bardzo dobrze się zbiera, jednak przydałoby się trochę więcej KM. Kultura pracy jak to na Pompowtryskach. Mnie to osobiście nie przeszkadza.
Volkswagen Passat B6 Variant