Lista ocen Volkswagen Passat B6 Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW 2007-2010 (20) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Stach
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Silnik TSI jest świetny pod względem dynamiki i elastyczności - jest to zdecydowanie najlepszy silnik z jakim jeździłem, nie licząc jednostek V6 i V8, ale to inna bajka. Pisząc najlepszy mam na myśli nie tylko benzyniaki, ale też turbodiesle. Spalanie akceptowalne, na poziomie średnio 8,2-8,5. Katalogowe spalanie 7,4 można osiągnąc jedynie w idealnych warunkach, przy pomocy anemicznego emeryta za kierownicą. Jest dość wrażliwy na styl jazdy -...
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Silnik bajka 160km i piekny moment obrotowy 250nm, ciągnie od samego dołu bez róznicy od biegu, cichutki bezwibracyjny poprostu bajeczka. żaden 2 litrowy diesel nie podskoczy, przed kupnem jezdziłem 2,0 tdi 170km i powiem tak przyspieszenie minimalnie lepsze ale kultura pracy masakryczna.
~wyrwas_kacper
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Na temat silnika - nic dodać, nic ująć, jak na razie bezawaryjny. Cicha kultura pracy, kolega po przesiadce z diesla oniemiał i mówił że prawie go nie słychać :O Silnik elastyczny - na 6-stym biegu przy 90km/h wyprzedzanie bez redukcji to nie żaden problem ;)
~Misior
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Plus: Zrywny, cichy. Ladnie przyspiesza. Minus: czasami na wolnych obrotach mam wrazenie jakby nierowno pracowal (tak jakby trzeslo autem). Na 10.000 km dolewam 1 litr oleju co ponoc jest zgodne z wytycznymi producenta. Ponoc samochody z turbina tak maja.
~Mit
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Silnik bomba. Elastyczny i cichy. Nie myślę o powrocie do diesla (poprzednio 1,9 TDI 131 KM VW PASSAT B5FL) Po wymianie serwisowej oleju przy przebiegu 3.000 km, następnie po przejechaniu kolejnych 7.000 km musiałem dolać 0,8 l oleju.
~Adamsky
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
To największy atut tego auta. Cichy, elastyczny i dynamiczny. Jeśli się traktuje rozsądnie odpłaca niskim spalaniem. W serwisie powiedzieli, że w 2010 VW poprawił tą generację TSI s którymi były problemy w Skodach.
~pavaruso@onet.eu
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Kultura pracy pozostawia trochę do życzenia - jak zimny to dławi się na niskich obrotach, turbodziura jednak wyczuwalna, ale delikatna w porównaniu do diesli. Poza tym super elastyczny.
~Bodi
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Elastyczny, cichy, przyjemny silniczek. Żadnych problemów. Nie rozumiem tych, co rzucają się diesle i zostawiają chmury dymu za sobą :-)
~Andrzej
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Bardzo cicha praca, mozna zapomnieć że jedzie się na trzecim, czwartym biegu, jest zawsze cicho. Elastyczność powoduje, że biegi zmienia się niezbyt często.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B6 Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
8,8
~Grzegorz
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Silnik 1,8 TSI to świetna jednostka! mało spala,ok 7,5 l. w cyklu mieszanym ,dynamika i moment super! ,jest bardzo cichy,polecam!!!
Volkswagen Passat B6 Sedan