Lista ocen Volkswagen Golf VII Variant (50) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~An
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Przy totalnie emeryckiej jeździe udało mi się na dłuższym odcinku drogi krajowej zejść ze spalaniem do poziomu 4,9l/100 km. Przy normalnej eksploatacji nie jest aż tak dobrze, ale i tak jestem zadowolony. Średnio wygląda to z grubsza tak: spokojna jazda drogą krajową 5,5-6/100, spokojna jazda po mieście 7-8/100 (bliżej 7 jesienią, bliżej 8 zimą), autostrada 140 km/h analogicznie (7 jesienią, 8 zimą). Wskazania komputera pokładowego co do...
~Marcin Leszczuk
Variant 1.6 TDI CR DPF BlueMotion Technology 105KM 77kW
Zużycie rewelacja. Koszty bieżące bez ekstremów. Części od groma, do dyspozycji oryginały i zamienniki wspólne dla grupy VAG. Serwis olejowy z filtrami to max 250zł. Wydłużone przeglądy i interwały i brak poważnych awari też brzmi obiecująco. Minus za mały bak paliwa - chyba 45litrów, co ogranicza zasięg. Ale póki co przez rok eksploatacji to tylko lałem ON, zmieniłem dwa pióra wycieraczek i za 5tyś km kolejny serwis z wymianą płynów...
~Łukasz
Variant 1.6 TDI CR DPF BlueMotion Technology 90KM 66kW
Zakupiłem przy przebiegu 125.000km, przejechałem 50.000km w 1,5 roku. Koszty tylko paliwo, brak awarii. Właśnie wróciłem z wyjazdu na zwiedzanie, 4 osoby, bagaże - 1600km, średnia prędkość 89km/h przez 4 dni - Ełk, Gdańsk, Kołobrzeg, Szczecin, Ełk zużycie z tankowania to 6,3l/100km, z kompa 5,7L Uważam, ze komentarz jest zbędny. Mapa daje dużo frajdy z jazdy i nie męczy się tak motor jak miałem 90KM.
~Łukasz
Variant 1.6 TDI CR DPF BlueMotion Technology 90KM 66kW
~Bogusław
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
No cóż, tutaj zawsze może być lepiej, choć nie mam co narzekać. Spalanie na poziomie 7,2-7,5 litra/100km, przy 70% jazdy miejskiej i 30% poza miastem, to moim zdaniem bardzo dobry wynik jak na to auto. Między bajki jednak włożyć deklarowane spalanie podawane przez producenta. Owszem, możliwe do uzyskania, ale kosztem nerwów i całego auta - ono nie jest stworzone do jazdy emeryckiej.
~Toruń
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 140KM 103kW
Auto na 17calowych kołach 225/45 jedzie jak po szynach, a spalanie bardzo rozsądne. Przy załadunku oczywiście spalanie rośnie, podobnie przy jeździe 140kmh+. Wówczas zaczyna być słychać, że auto ma silnik. Przyspieszenie pozwala na podjęcie każdego wyprzedzania. Poza tym bardzo cicha jednostka, która premiuje ecodriving i nie bierze oleju.
~pjakubiak
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 140KM 103kW
Na przeglądy udawałem się z własnym olejem oraz wszelkimi filtrami, serwis nie robił problemów - więc nie było źle. Przy pojemości zbiornika paliwa około 50l, od tankowania do tankowania przeciętnie przejeżdżam od 770 do 840 km. Rekord to 930 km, kiedy jechałem do i z Pobierowa bez autostrad i zbyt długich es-ek
~uish
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 140KM 103kW
Jeśli chodzi o zużycie paliwa to tak na autostradzie do 120 km/h spalanie w granicach 5,9 - 6,2 litra na 100km koło 140/150 w granicach 7l/100km po drogach gminnych i powiatowych można zejść do 5,6l/100km. W w jeździe miejskiej w granicach 6,5l/100km można troszeczkę zejść z tego włączając tryb emeryta.
~Bartek - Bill Cllinton
Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 150KM 110kW
Póki co leję tylko ON, a pali niewiele. Z dodatkowych kosztów to zmieniam jedynie olej silnikowy częściej, co 15 tys km, a nie jak zaleca producent co 30 tys. Koszt wymiany takiego oleju w ASO to 500 PLN, przy moim przebiegu wychodzi mi raz na rok więc da się przeżyć.

Volkswagen Golf VII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~podziemek
Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 140KM 103kW
Tego jeszcze nie wiem. Wiem, że średnie spalanie z 4 500 km wynosi 5,6 l/100km. Przy zabawie w ecodriving (czyli po uruchomieniu wyobraźni) nie maiłem problemów ze spalaniem 4,7 - 4,9. Od ostatniego tankowania 680km temu komputer pokazuje 5,4. (dziennie 20 km miasta i 80km poza)
Volkswagen Golf VII Variant