Lista ocen Volkswagen Golf IV Kombi 1.6 16V 105KM 77kW 2000-2006 (15) - Silnik

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~AG
Kombi 1.6 16V 105KM 77kW
Stosunek mocy do masy, nie jest porywający, ale spełnia moje minimalne oczekiwania. Spalanie, na standardowym poziomie około 10 l LPG/ 100 km w cyklu mieszanym. Silnik dobrze toleruje LPG. Z opinii znajomych mechaników 1.6 8V jeszcze lepiej znosi LPG, natomiast ja nie mam powodów do narzekania. Przed czyszczeniem i adaptacją przepustnicy obroty lubiły pofalować. Nie ma nadmiernego zużycia oleju i 0,5 litrowa butelka wystarczy do wymiany. W...
~PopeCorn
Kombi 1.6 16V 105KM 77kW
Rozrząd strzelił 2 tys. km przed planowaną wymianą na 90 tys. km. Komplet zaworów z jednego wałka poszedł się gonić (do wymiany). Okazało się, że rozrząd się wyluzował i przeskoczył o kilka ząbków... Szlag by go trafił... i trafił. Czasami brakuje mi trochę mocy \"na dole\" obrotomierza. Golf IV 1.6 z 8-zaworowym silnikiem zbierał się lepiej. Poza tym - bez zarzutu.
~jaca
Kombi 1.6 16V 105KM 77kW
Przy niskich obrotach trochę ociężały, rozkręca się po przekroczeniu 3,5 tysiąca. Wysoka kultura pracy. Mimo braku wyciszenia maski jest niemal niesłyszalny na biegu jałowym (oczywiście po rozgrzaniu). Przyspieszenie nie wciska może w fotel ale jak na kombi to przyzwoicie. Inna sprawa to zużycie paliwa ale od tego jest inny punkt do oceny.
~lukas1238
Kombi 1.6 16V 105KM 77kW
Silnik to totalna porażka. Niby 105 KM tylko koń koniowi nierówny. Wyprzedzanie nim to tragedia, gaz praktycznie w podłodze, inaczej musisz mieć pas startowy przed sobą żeby wyprzedzić. Powyżej 120 km/h głośny i uciążliwy hałas. W Nissanie miałem 75KM ale jestem pewien że Golfa zostawiłbym z tyłu na każdym biegu.
~Colt
Kombi 1.6 16V 105KM 77kW
Silnik nie ma mocy, 12sek. do setki to dramat kiedy się spieszysz, raz w doku jakaś cewka się przepali no i mnie siadły obie sondy ale jak przystało na twardogłowego niemca - wciskasz gaz a on wykonuje rozkaz i jedzie. Odpala nawet w największe mrozy - chyba ze masz kiepski akumulator ;) ale to inny temat.
~Łukasz
Kombi 1.6 16V 105KM 77kW
Niezawodny jak dla mnie od 8 lat!, a często ostatnio wsiadam i jeżdżę w Polskę, średnio robiąc 600 km na raz. Wymienione tylko cewki + świece, jedna poduszka silnika i regeneracja alternatora. oprócz tego ZERO PROBLEMÓW!! 8 LAT i 80 TYŚ. KM I NIC!!
~RYSZARD
Kombi 1.6 16V 105KM 77kW
SILNIK FAKTYCZNIER ZE MUL JAKICH MALO!!!! KIEDYS MIALEM OPLA CORSE Z SILNIKIEM 1.2 45KM TO NIE MA CO SIE DZIWIC ,TEN DUZO NIE ODBIEGA... I 105 KM NIGDY WIECEJ ....A PALI TEZ NIE MALO KOLO 9 LITROW SREDNIO.
~chro100wski
Kombi 1.6 16V 105KM 77kW
Tragedia jak w opisie ogólnym, silnik w **** sobie można wsadzić nic nie da się tym samochodem robić, wyprzedzanie to strach. przy 100km/h ma 3.5tyś obrotów i się cały trzesie
~Krzysiek
Kombi 1.6 16V 105KM 77kW
Kultura pracy bez zarzutów. 105 KM to czasami troszkę za mało (szczególnie przy wyprzedzaniu na trasie). Generalnie silnik dość dobrze pasuje do auta.
~Black
Kombi 1.6 16V 105KM 77kW
bardzo elastyczny, chociaż żeby się dobrze "zbierał" trzeba go kręcić powyżej 3.5 - 4.0 tys. obrotów
Volkswagen Golf IV Kombi