Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Kombi

Silnik 1.6 16V 105KM 77kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Golf IV Kombi 1.6 16V 105KM 77kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Prawie 90% zawieszenia mam jeszcze oryginalne z 2001 r. 16 LAT !! na oryginałach :) zmieniłem tylko tuleje przednich wachaczy i tylne teleskopy i gumy na tylnej belce nic więcej. Te rzeczy po prostu od starości padły bo sparciałe lub coś praktycznie żadna z zużycia normalnego
Karoseria : Dosyć często i nagminnie rdzewieje tylna klapa, a wgl w rogach przy szybie przez co woda dostaje się do środka i robią sie problemy z zamkiem
Posiadam ten model od 2009 r. Kupiłem go z przebiegiem niecałych 120 tyś i do dziś przejechałem zaledwie nieco ponad 80 tyś i nigdy mnie nie zawiódł i będę nim jeździł, aż się rozpadnie. Wiadomo gdzie nie gdzie rdza ale pomalowałem ostatnio całego i nówka salon. Silnik nigdy nie był remontowany nie licząc podstaw typu rozrząd, oleje i filtry i cewek łącznie ze świecami. Minusem może jest to, że mój akurat model ma problemy z paliwem 95 nie chce się zbierać na nim i wyskakują błędy, więc leje 98 i śmiga, aż miło. Zdarza się czasami, że na drugim i trzecim biegu przy delikatnej jeździe silnik troszkę szarpie i nikt nie wie czemu się tak dzieje. Układ jezdny bez zarzutu, zawieszenie w 90% mam oryginalne jeszcze z 2001 r!!! aż dziwne:D ale może dlatego, że po każdych większych dziurach i przez progi zwalniające przejeżdżam dosłownie na pół-sprzęgle ledwo się tocząc. Nie posiadam instalacji LPG bo jestem zdania, że gaz jest tylko do kuchenek :P wyposażenie mam najuboższe ale przynajmniej mniej rzeczy się może zepsuć OGÓLNIE BARDZO POLECAM JESTEM MEGA ZADOWOLONY Z TEGO MODELU!!! :D
Niezawodny jak dla mnie od 8 lat!, a często ostatnio wsiadam i jeżdżę w Polskę, średnio robiąc 600 km na raz. Wymienione tylko cewki + świece, jedna poduszka silnika i regeneracja alternatora. oprócz tego ZERO PROBLEMÓW!! 8 LAT i 80 TYŚ. KM I NIC!!
Bez problemów, nigdy w nią nie zaglądałem. Olej nie cieknie ani nawet nie spocona :P zmienia biegi prawidłowo
Bez problemowe. Skręcać skręca i prosto też jedzie :D
Dla mnie wygodny, ale większość stwierdzi, że ma za twarde zawieszenie. Ci którzy posiadają podłokietnik tym bardziej będą się bardziej gościć za kółkiem :D
Dla niektórych może być na dłuższą metę męczący z powodu foteli nisko ułożonych
Wentylacja Bardzo dobrze. Nagrzewa się bardzo szybko. Nigdy nie uległą mi uszkodzeniu.
Z przodu każdy może być zadowolony, ale z tyłu już niekoniecznie jeśli chodzi o wyższe osoby :D
Wyciszenie bardzo dobre wgl w benzynowych silnikach. Podczas ekonomicznej jazdy silnika praktycznie nie ma słychać
Jak dla mnie są absurdalnie małe patrząc, że przez tyle lat praktycznie nic w nim nie robiłem i nic nie klepie nic nie stuka. Nówka sztuka! :D łącznie przez 8 lat wydałem może 3-4 tyś na niego i niekiedy po prostu by upiększyć go :D
Samochód bardzo dobry przeliczając na koszty utrzymania bo te są bardzo niskie. Oryginalnych części tak jak i zamienników jest mnóstwo na rynku.
Dla mnie NIEZAWODNY. Nigdy mnie nie zawiódł czy to na długich trasach czy też jak robiłem przez pewien czas krótkie trasy gdzie nie dogrzewał się wgl.
Moje najpoważniejsze usterki do Usterka alternatora i wymiana Cewek ze świecami bo zakończyły żywot centralnie pod domem!! :D więc nie narzekam

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 105KM 77kW [l/100km]

7,7