Lista ocen Toyota Avensis III Wagon (85) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Beetle
Wagon 2.0 D-4D 126KM 93kW
Tutaj dałbym dwie oceny - pierwsza za zestopniowanie skrzyni, druga za samą zmianę biegów. Zestopniowanie - Avensis powinien być reklamowany jako połykacz autostrad. To jest samochód w trasę i czuć to zarówno w silniku jak i w skrzyni. Przełożenia długie i leniwe, bez problemu ciągnie się 200km/h. Na 6 biegu przy 3 tysiącach jest równo 180 kmh (koła 16). W 90 % użytkuję auto w trasie więc dla mnie rewelacja. Druga ocena - sama zmiana biegów....
~szej hulud
Wagon 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Mam mieszane uczucia jeśli chodzi o tę skrzynię - niby jest sześć biegów, nawet nieźle zestopniowanych jak te 200 Nm, niby skoki lewarka nie są zbyt długie i łatwo trafić ale... Po prostu zmieniając biegi masz wrażenie, że to nie jest kawał dobrej skrzyni biegów od samochodu za 120 tys, ale plastikowo działający mechanizm z samochodu miejskiego. Po prostu czuje się \"słabość\" elementów - cały czas boję się, że przy gwałtownej zmianie biegu...
~szczesliwy_uzytkownik_4_lata_pozniej
Wagon 2.0 D-4D 126KM 93kW
I i II bieg nie wiem po co tu w ogóle są... Chyba tylko po to żeby kierowca musiał namachać się przy ich zmianie. Auto rusza dopiero po wrzuceniu III. Na VI można śmiało jechać od 100km/h. Avensis się rozpędzi bez zbędnych modlitw. Nie jest to sportowiec ale rozpędzenie aytka od 0 do 100km/h nie trzeba mierzyć kalendarzem.
~^aNuBiS^
Wagon 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Ehhh ... produkowana w Wałbrzychu skrzynka jest poprawna ale ... VW potrafi wyprodukować lepsze. Biegi wchodzą poprawnie ale shift-feeling daje dużo do życzenia ... synchronizacja wstecznego lipna (rzadko trafiam za pierwszym razem - muszę wysprzęglać i ponownie wbijać bieg wsteczny (a może to ja mam problem ;-)).
~Uzytkownik Toyoty
Wagon 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Zmiana biegów plynna bez "haczenia" - no może czasem w zimę troszkę II bieg - to drobiazg. Gorzej z pojawiającymi się gwizdami prawdopodobnie łożyska oporowego a przebieg km niewielki. Jak wynika z opinii na forach internetowych to częsta przypadłość. Koszt wymiany około 700 zł poza ASO.
~zadowolony_uzytkownik
Wagon 2.0 D-4D 126KM 93kW
Na trasie, na 6stym biegu spokojnie można wyprzedzać. Za miastem do lewarka sięga się sporadycznie. W mieście zaczyna się dramat z pierwszymi dwoma biegami... W zasadzie ich nie ma. Żeby ruszyć z miejsca trzeba namachać się lewarkiem i sprzęgłem aż przyjdzie czas na 3ójkę i wtedy dopiero ruszamy...
~nowynowy
Wagon 2.0 D-4D 126KM 93kW
Idealna na autostradę. Można objechać w całym zakresie prędkości używając co drugiego biegu. Skrzynia jednak mało precyzyjna. Znacznie pomogła wymiana oleju po 150000 km (wcześniej auta używało na przemian 3 pracowników z różną kulutrą prowadzenia)
~kriss
Wagon 2.0 D-4D 126KM 93kW
i znów to samo, nie jest zła ale w skodzie biegi same wskakiwały na miejsce z tym ze musiałem w skodzie wymienić wysprzęglnik i synchronizator. Nie ma co zarzuć tej skrzyni ale nie jest idealna. fajna dzwignia zmiany biegów,
~dr_an
Wagon 2.2 D-4D 150KM 110kW
Biegi wchodzą lekko, precyzyjnie. Troszkę musiałem się przestawić na sposób właczania wstecznego. W ekonomicznej jeździe pomaga wskaźnik zmiany biegów. Mile zaskoczył mnie tempomat, i zaczynam trochę żałować że nie mam automatu.
~Wolf
Wagon 2.0 D-4D 126KM 93kW
jedyna uwaga, jak jest na 6 biegu i trzymam rękę na lewarku to drży ale zaznaczam pod całym ciężarem, jeśli tylko opieram dłoń z łokciem na podłokietniku to nie.
Toyota Avensis III Wagon