Lista ocen Peugeot Partner II (47) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~@euforyka
Furgon L2 Facelifting 2015 1.6 BlueHDi 100KM 74kW
Niby samochód fajny, zwinny, na autostradzie prowadzi się pięknie, ale jednak chyba nie dla mnie. Moc autko ma, przyśpieszenie ma, wyposażenie też niczego sobie. No a przede wszystkim jak się prezentuje, naprawdę przepiękny samochód. Z resztą zdjęcia możecie zobaczyć u mnie na lnstagramie @euforyka. Ale wracając do samochodu- spalanie na trasie okolice 8/9 litrów, w mieście około 10-12 w zależności od dynamiki jazdy. Ja osobiście jestem fanką...
~zuchu76
Furgon L1 Facelifting 2015 1.6 HDi 75KM 55kW
Jezdzilem kilkoma modelami Peugeota z tym samym silnikiem i skrzynia biegow wiec wiem ze skrzynia moze pracowac dobrze ... niestety w moim egzemplarzu czasami zgrzyta przy wbijaniu dwojki (uszkodzony synchronizator) i ogolnie chodzi bardziej topornie niz inne ... da sie z tym zyc ale szalu nie ma ... do tego przy przebiegach powyzej 200tys czuc poszarpywanie sprzegla podczas ruszania (w innym o przebiegu ok 100tys sprzeglo chodzi plynnie)
~ART
Furgon 1.6 HDi 90KM 66kW
Tu nie jestem zadowolony, przy trzecim biegu podczas gwałtownego przyspieszania i bez precyzyjnego wprowadzenia biegu zdarza się dziwnie zgrzytniecie w skrzyni. Jedynka nie zawsze łatwo wchodzi i czasem wsteczny nie chce wskoczyć za pierwszym razem. Ale to nie są przypadki które zdarzają się codziennie, ogólnie chodzi dobrze. przydałby sie 6 bieg.
~Igbi
Tepee 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
Jedynka i dwójka są za krótkie. Trójka nieraz zgrzyta. Brak 6 biegu jest upierdliwy. Jak na francuza, zaskakująco precyzyjnie wchodzą biegi. Pierwszy tydzień jazdy partnerkiem powoduje zakwasy na lewej stopie, bo sprzęgło chodzi jak w roburze. Potem człowiek się przyzwyczaja.
~jaa
Furgon L2 Facelifting 1.6 HDi 92KM 68kW
Skrzynia zestopniowana jak w autolawecie, auto zaczyna się dobrze rozpędzać, już myślisz że zaraz wejdzie w swój najlepszy zakres obrotów a ono zaskakuje Cię zdychając, obroty rosną powoli, silnik się "drze" jak głupi a auto nie przyspiesza.
~szwabo
Furgon L2 Facelifting 1.6 HDi 92KM 68kW
Jest ok, może trochę za krótki pierwszy bieg, ale pewnie przy pełnym załadowaniu ma to swoje uzasadnienie. Brakuje również biegu do spokojnej jazdy po mieście z prędkością 50-60 km/h. Wówczas na 3 biegu są zbyt wysokie obroty, na 4 z kolei za niskie.
~Piochu
Tepee 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
5-tka. Trochę brakuje tego 6-tego biegu. Poza tym biegi są zestopniowane poprawnie, lewarek nie jest zbyt precyzyjny, ale nie jest to g mnie jakaś znacząca niedogodność. Zawsze wbijam bieg który chciałem wbić.
~Robert
Tepee Facelifting 2015 1.6 BlueHDi 100KM 74kW
Samochód nie posiada sprzęgła z kołem dwumasowym!!! Dwumas jest wsadzany dopiero do 120 KM diesla. Biegi dobrze wchodzą, chociaż jak przystało na auto francuskie delikatnie można się przyczepić "do haczenia".
~Brum
Furgon L2 Facelifting 2015 1.6 HDi 90KM 66kW
Po Fordzie skrzynia Peugeota to jak układanka z klocków lego - czasem wsteczny wejdzie, a czasem trzeba go wcisnąć na siłę, zmiana biegów mało komfortowa, czuć w dłoni każde przełożenie.
~r.
Tepee Facelifting 2015 1.6 BlueHDi 100KM 74kW
Długi wybierak, mało dokładny, na wysokich biegach drga i wydaje dziwne stukoty, jedyny plus taki, że działa - oczywiście jeśli działa, u mnie po 170 tys. km skrzynia do wymiany.