Lista ocen Peugeot 605 (69) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 62 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~TK. email: big_kop@wp.pl
Sedan 3.0 167KM 123kW
miasto: ~16l/100km, ale ja w mieście jeżdżę po 500 m i długi stop - Olsztyn ma co 50 m światła i nie ma obwodnicy. Na trasie rewelacja: 7,7/7,8 l/100 km licząc uczciwie, tzn spod domu pod dom i jazda turystyczna, rodzina i bagaże, przy przeciętnej prędkości (średniej) podróży ok. 80 km/godz i krajowych drogach w dni powszednie. Raz, w niedzielę dla zabawy, zużyłem na trasie 6,6/100, ale wtedy nawet żona narzekała. Przy 120km/godz. pali ok....
~Kucz - poszukuję właścicieli i sympatyków Peugeotów 605 chętnych do założenia fun lubu w woj pomorskim oto mój mail maniac605@akcja.pl
Sedan 2.5 TD 129KM 95kW
Ekonomicznośc można uznać za przeciętną jednak jeśli wezmiemy pod uwagę fakt iż auto jest duże i wcale nie lekkie a także to że diesel który tam klekocze nie jest najnowszą konstrukcją i do tego ma naprawde przyzwoite osiągi stwierdzimy że nie jest wcale zle w tym względzie Co do kosztów napraw i częsci to bywa z Tym róznie dziś można już dostać bardzo wiele dobrych zamienników wtedy ceny nie spędzają snu z powiek jesli jednak chcemy kupować...
~ZŁO
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Tutaj jestem bardzo zaskoczony jeśli jesienią potrafię tym ustrojstwem na jednym baku (80l po korek) przejechać ok 1250 km gdzie bagażnik jest załadowany po luft i razem ze mną jedzie 4 osoby i zostaje litr na dojazd do Orlenu to to auto naprawdę mało pali (włączając oczywiście poranne grzanie silnika).... jeśli chodzi o przeglądy normalnie jak w tej klasie... powiem tak przy usuwaniu wszystkich bieżących usterek oraz przy dbaniu o przeglądy...
~tomasz_banaszek@op.pl
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Ceny są bardzo niskie. Koszt wymiany np. łącznika stabilizatora to 45 zł z robocizną. Brak poważnych awarii nie robi kosztów a ja dziennie pokonuję ok. 250km. Traktuję go jako auto firmowe i nie mogę pozwolić sobie na postój. Od czasu zakupu zrobiłem 50000. Wymieniłem rozrząd, pompę wody, amortyzatory przód i trochę przedniego zawieszenia ale mój na początku był bardzo zaniedbany.Spala 5,5 l. na trasie. Części kupuję w zwykłym sklepie.
~Peugeot_605_SVDT_>12Rownikow
Sedan 2.1 D 82KM 60kW
Zuzycie paliwa jest bardzo niskie jak na nie najnowsze auto takich gabarytow. Jest sporo czesci do tych aut. Oryginaly dosc drogie ze wzgledu na klase auta-nie zaplacimy tyle co za czesci do malego 205 czy 306. Zamienniki jednak maja ceny jak do kazdego innego auta. Z ASO nie korzystam to nie wiem jak ceny przegladow. Generalnie auto solidne, wiec nie trzeba specjalnie sie martwic o utrzymanie.
~Krzysiek
Sedan 3.0 167KM 123kW
Jest to cholernie drogi samochod jezeli chodzi o czesci zamienne. Dla przykladu -prog kosztuje 750 zł (niestety takich czesci jak prog nie kupuje się "z odzysku"). Uzywki sa, ale nie wszytsko zastapisz takimi czesciami. Do tego dochodzi fakt, ze moje auto wczesniej miał totalny patalach i biedak (z Iławy). Jezeli zarabiasz mniej niz 1500 - 2000 zł miesięcznie to kup inne auto. Nie kupuj 605-tki.
~mrbike124
Sedan 3.0 167KM 123kW
Wiadome 3.0 V6 on się nie zastanawia zjeść też potrafi. mam w nim normalną instalację LPG na jednym reduktorze i murze przyznać że chodzi zadziwiająco dobrze. spalanie niewiele większe niż benzyny, dynamika nieznacznie mniejsza, nie trzeba sekwencji. spalanie gazu od 9 do 18 litrów zależy jak się jeździ.
~mcprzemo2@o2.pl
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
niskie spalanie,nigdy nie doszło do 9L nawet przy 5os i ok 250kg w bagażniku!! super!! WIELKI MINUS za ceny napraw kosmiczne ceny jak na tak stare auto i słaba dostępnosc!! ( przykład: pękła mi linka sprzęgła i w zadnym sklepie jej nie mieli, a w serwisie krzykneli za nią 750zł!!!) musiałem dorabiać
~Adam
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Jak na tak dużą pojemność silnika i masę auta jest naprawdę dobrze. W mieście 7/100 latem 8/100 zimą. W trasie przy stałej jeździe 90 - 100 km/h udało mi się osiągnąć magiczne 5.5/100 istna rewelacja. Najważniejsze to nie zmuszać turbiny do wytężonego wysiłku bo wtedy spalanie wyraźnie wzrasta.
~Discover1 discover1@lycos.de
Sedan 2.1 D 82KM 60kW
Napisze tak - wlewam za 20 zł - robię ok. 100 km PO MIEŚCIE !! a mam 19 lat i trochę ciężką nogę :) to chyba mówi samo za siebie :) lepiej niż na GAZIE !! niestety dokładnych statystyk nie znam. (minimalne dałem 2, ponieważ zawszę mogą Cie holować (z włączonym silnikiem oczywiście ) :)