Lista ocen Peugeot 407 (303) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 280 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lukstar85
SW 2.0 16V 140KM 103kW
Jak dla mnie rewelacja. Samochód pewnie bierze zakręty a przy tym nie jest twardy. Doskonale radzi sobie z nierównościami. Prowadzi się prawie tak dobrze jak Focus. Czasami nim bujnie na boki przy większych prędkościach ale nie traci się kontroli nad samochodem. Czasem mam wrażenie, że jadę czymś mniejszym.
~szamian
SW 2.0 16V 136KM 100kW
W zasadzie idealny samochód na dłuższe podróże. Zawieszenie jest idealne jak dla mnie (to oczywiście kwestia gustu). Nie zanotowałem również poważniejszych problemów z zawieszeniem, o których sporo wcześniej czytałem. Wymianie podlegają elementy, które zużywają się normalnie na polskich drogach.
~Salwek
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Dość często wybija się na polskich drogach, na szczęście naprawa jest tania (~100 na koło wraz z robocizną), Jego charakterystyka zmusza do jazdy spokojnie, każde zawadiackie traktowanie samochodu nie napawa pewnością, aczkolwiek nigdy nie spowodował ataku serca. To tylko osubiektywne odczucie.
~misiojad@onet. eu
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Tragedia - miękko, buja, niestabilny, kompletny brak poczucia bezpieczeństwa na drodze - głównie \"dzięki\" niemu sprzedałem to dziadostwo. ESP potrafił się włączyć nawet na suchym rondzie, a na mokrym \"ratował\" mnie kilka razy dziennie. Nie jestem młokosem, ani ścigantem - jeżdżę samochodem od 1978r.
~HaysTo
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
Zawieszenie trochę pływa, pewnie wymiana na felgi 19" załatwiłaby sprawę, ale jak na taki ponton, dosyć wyraźnie czuć nierówności na drodze. Nie jeździ się nim ani sportowo, ani komfortowo. Myślę, że układ jezdny stosownie do segmentu niższego, trochę za słabo jak na klasę średnią.
~kkk
SW 1.6 HDi FAP 109KM 80kW
prowadzi sie fantastycznie na 17\' 225/50, siedzi sztywno mimo niskiego przodu i wysokiego tylu (nie kombinowany tak jakos francuzi go ustawili:)) nie buja i nie miota w koleinach! nawet skret ma niezly:) podczas hamowania czujesz sie bezpiecznie mimo ponad 1500kg wagi!
~Janek z Janek
SW 2.0 16V 140KM 103kW
Mam duże 18 calowe aluminiowe felgi oraz szerokie opony i przy prędkościach ok. 150km/h trzyma się drogi jak przyklejony. Na autostradach europejskich jedzie się tym autem bajecznie ale i w Polsce coraz częściej można docenić komfort prowadzenia tego samochodu.
~zagrom
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Zawieszenie jest dobrze zestrojone. Jednak nie jest to zawieszenie auto sportowego. Nie ma sie co oszukiwac jest to typowy bulwarowiec zaprojektowany do maksymalnego komfortu kierowcy. Jednak jezeli trzeba to dosyc szybko mozna pokonac zakrety-pamietajac jednak o wadze samochodu.
~dorota
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Nawet przy okropnych warunkach pogodowych- śliska jezdnia, zasypane drogi,koleiny samochód świetnie trzyma się drogi i jest bezpieczny. Jeżdżę już 25 lat raczej samochodami średniej klasy i stosunkowo nowymi- Opel, Fiat Brawa, Toyota Corolla, -407 jest bezkonkurencyjna.
~michał
SW 1.8 16V 125KM 92kW
przewagę widać podczas wchodzenia w zakrety z dużą predkością, mało samochodów jest w stanie wytrwać a wielu próbowało. drogi trzyma się jak przyklejony a znajomi z niemieckich samochodów nie mogli się nadziwić jak nie czuć nierówności drogi i komfort podróżowania