Lista ocen Peugeot 406 (509) - Silnik

Na liście zabraknie 444 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartez
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Kultura pracy silnika jest naprawdę na poziomie, osiągi oraz niezawodność, myżlę, że tutaj nie trzeba opisywać tego silnika, to jest poprostu solidny \"kawał\" silnika. Autko kupiłem z 189.000 przebiegiem - teraz mam 207.000 i silnik chodzi jak nowiutki, delikatnie terkocze, na obrotomierzu nie zauważyłem żadnych skoków wskazówki na biedu jałowym!
~AZ
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Oszczędny, cichy. Nie bierze oleju. Bardzo szybki, na dobrym paliwie i z górki można było wyciągnąć 230 km/h - tyle jest na tarczy. Moc własciwie dobrana idealnie do amochodu, ale przy konieczności szybkiego wyprzedzania lepiej zmienić bieg na IV. Na V przyspieszenie powyżej 100 km/h jest dość niemrawe. Uwaga: samochód kupiony i eksploatowany w Polsce.
~VOYTEC
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Przy przebiegu ponad 251kk mil odpala jak nowy, nie kopci i naprawdę daje radę...90 kM to nie wiele jak na kombi ale... Na taksowkę nie widzę lepszego, no może Mercedesik Chciałem zapisać 451 tyś km, ale system komp mi nie pozwolił... napisał mi że kłamię....Mogę przesłać zdjecia, zaden problem !!!!! to są mile a nie kilometry !!!!!!!
~Krzysiek
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Silnik okej trwały trzeba tylko jeździć na dobrych olejach. Zdarza się że katalizator się zapcha i trzeba go wyciąć lub kupić zamiennik( bez katalizatora zaczyna jednak świszczeć) .Trzeba uważać i od czasu do czasu zajrzeć do Sprężarki od Klimatyzacji bo potrafi się sama poluzować o.O tak jak u mnie i tym samym urwało się mocowanie.
~tomtom
Kombi 1.8 16V 110KM 81kW
Trochę cieknie i się poci. Ale nie próbowałem likwidować wycieków. Średnio rocznie przejeżdżam 10 tys. Olej wymieniam raz w roku, to co zostanie z 5l bańki starcza do kolejnej wymiany. Silnik 1.8 z gazem nie jest najbardziej dynamiczny. Bywają problemy z wyprzedzaniem. Trzeba dobrze wyczuć na co można sobie pozwolić.
~zaak
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Auto do prędkości 100 km/h rozpędza się w 12,5 sek. To nie najgorzej. Kopyto jednak czuć później, gdy np pod górkę mamy coś wyprzedzić. Aż miło wciska w fotel. Często się zdarzało w trasie jak \"małe benzynki\" próbowały przyszpanować ;) Wtedy redukcja i gaaaaz. Ten silnik na 3-4 tys obrotów daje popalić :)
~Andrey
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Ogólnie silnik jest w porządku, jednak 90 koni w tak dużym samochodzie to trochę mało. Czasami przydało by się więcej mocy, np przy wyprzedzaniu. Na razie nie miałem problemów z odpalaniem, nawet przy niższych temperaturach, chociaż wtedy silnik chodzi dość nie równo na wolnych obrotach. Na polskie warunki jak najbardziej pasuje.
~art
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Silnik muszę przyznać elastyczny, zbiera się nawet od 60km/h przy 5 - tym biegu. Zapakowanie autko po brzegi wraz z rodzinką w środku dobrze się sprawdza - bardzo wytrzymały silnik. Może czasami dobrze było by dodać jakieś 20/30KM wtedy miałby niezłego powera, pomimo swojego wieku sądzę, że jeszcze dużo wytrzyma.
~Piter
Sedan 1.8 16V 116KM 85kW
Silnik chodzi bez zarzutu. Od 3 tys. obrotów robi się głośniej. Spalanie jest wysokie i mogłoby być niższe. Zimą może palić nawet do 14l/100km Dla 1.8 16V 116KM najniższe spalanie w mieście, które uzyskałem to 8.2l/100km. Nie jest to rakieta, ale mułem też nie jest. Szkoda, że nie ma turbo albo więcej kucyków :)
Dziennik kosztów dla Peugeot 406
6,8
9,4
9,2
~ernolb
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
jak na 2 litrowy silnik benzynowy z 16 zaworami to ten samochód wogóle nie chce jechać .przyspieszenie lepiej nie mówić.prędkość max. jaką udało mi się z niego wydusić na autostradzie to ok.215 km/h ale trwało to naaaaaaaaaprawdę dłuuuuuugo.moje zdanie na ten temat po prostu do dupy chętnie go sprzedam .jest jakiś chętny?