Lista ocen Peugeot 406 (509) - Silnik

Na liście zabraknie 444 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wrum
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Udana konstrukcja, sporo rzeczy jak na nowoczesnego diesla można zrobić samemu - dla mnie duży plus bo lubię "pogrzebać" przy aucie, z eksploatacyjnego punktu widzenia łatwy dostęp do większości rzeczy, jedyny minus to filtr oleju za blisko alternatora ciężko podejść odpowiednim kluczem przy wymianie, poza tym ok, po zdjęciu plastikowej osłony wszystko na wierzchu
~xms
Kombi 3.0 V6 24V 190KM 140kW
silnik stworzony do takich samochodów. Miałem ogromne obawy odnośnie spalania i awaryjności jednak okazują się one bezpodstwane. Na 5 biegu jadę od ok 50km/h do oporu bez redukowania (chyba że jest taka potrzeba). Mój egzeplarz byl bardzo rzadko używany przez poprzedniego właściciela dlatego też nie jest idealny, co jakiś czas parcieje jakaś rura ale niezawodność na 5 póki co.
~Pitucha
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
Silnik genialny, kultura pracy świetna, przyjemny dla ucho mięciutki klekocik. Spalanie genialne, w lecie w cyklu mieszanym spalanie na poziomie 4,5-4,9 to żaden problem ( przy jeździe do 110km/h, całą rodziną ), zimą wzrasta do 6-6,5, ale wiadomo zima rządzi się swoimi prawami. Udało mi się nim osiągnąć 180km/h, co przy 90KM jak dla mnie jest świetnym wynikiem.
~kaybeaver@gmail.com
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Dieslowskie klekotanie daje o sobie znać świeżo po uruchomieniu nieco głośno, po rozgrzaniu (swoją drogą - zaskakująco szybko dochodzi do tej optymalnej temperatury) kultura pracy wzrasta. Nigdy nie zostawił mnie \"na lodzie\", nawet w największe mrozy pali właściwie od razu. Żadnych wycieków nie zarejestrowałem. Dobry diesel od PSA - nie mam nic do zarzucenia.
~lanz
Sedan 1.8 90KM 66kW
Bardzo duża kultura pracy, bezawaryjność, co niesie za sobą gorsze osiągi. Polecam tą jednostkę do codziennego użytku przy jeżdzie w 1-2 osoby. Na wakacje też się nada ale powoli.. W porownaniu z 2.0 HDI odpada, ale w tym roczniku nie boję się o remont pompy, wwtryskiwacze, tankuję gdzie popadnie i nie dolewam ani grama oleju międzi wymianami co 15 tysięcy km. A jeżdżeę na lpg.
~Ziomek
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
Mało pali, części w miarę cenowo. Jedyne do czego mogę sie przyczepić to fakt ze wtryskiwaczy Siemensa nie da sie regenerowac w przeciwieństwie do Boscha. A no i 90 km moze szalu nie robi, ale rzadko wciskam pedal gazu w podłogę, ale dzieki temu koszty z góry maleją, bo w slabszej wersji nie mam dwumasy,dpf i turbiny ze zmienną geometria.
~Bob
Sedan 1.8 16V 116KM 85kW
116 KM to wystarczająca moc do spokojnej jazdy. Nie można oczekiwać sportowych osiągów, ale przy szybszej jeździe pozytywnie zaskakuje przyspieszeniem na najwyższym biegu. Silnik bierze trochę oleju, choć nie są to duże ilości. Ja dolewam litr na 5 tys. Jeżdżę na zalecanym Totalu 10w40. Silnik bez problemu współpracuje z instalacją LPG.
~Miret
Coupe 2.2 16V 158KM 116kW
silnik 2.2, ale brakuje troche tej mocy. Niby lepiej mieć te 4 cylindry - tańsze naprawy itd, ale gdybym miał znów kupować, to bym wziął 3.0. Spalanie nie jest jakoś super większe, a daje więcej frajdy. Co do jakości silnika - 250000km przejechane a ten skubany ma kompresje na poziomie 14,5/15 ;] Lubi trochę łyknąć oleju - mój spala ok. 0.3l na 1000km
~Machina3012
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
Silnik pracuje dobrze jednak pojawiają się problemy przy instalacji gazowej. Raz pracuje dobrze a raz przestaje chodzić całkowicie, pomagają restarty komputera. Jednak mogę powiedzieć jedno, nigdy nie dopuszczajcie do tego żeby zabrakło wam benzyny, wtedy zaczną się problemy z prawidłowym funkcjonowaniem silnika, przy instalacji gazowej.
~Jerzy ze Szczecina
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Użytkowałem samochód 2,5 roku, w silniku zrobiłem rozrząd po zakupie, potem uszkodził się napinacz paska osprzętu. Po 1,5 roku robiłem pompę wtryskową bosch, bo pociekła po 16-tu latach, kosztowało to 500zł i było najpoważniejszą naprawą związaną z silnikiem. Oczywiście samochód jeździł, niestety - sączyło się paliwo i zapach nie był przyjemny.