Lista ocen Peugeot 307 I Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW 2001-2005 (173) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 311 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrs
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
spodziewałem się większego komfortu za tę cenę: głośny silnik, jakieś ciągłe buczenie (gwizd), którego nie potrafią wyeliminować, a wymienili już pompę wspomagania, przekładnie kierowniczą (na niej jest zintegrowany zawór, który ponoć zapowietrzał układ) i dalej to samo. Myślałem, że to z radia... Irytujące! Coś rezonuje w konsoli - nie do zrobienia. Już 3 razy próbowali. Chyba to lekceważą. Po prostu. Czekają, aż gwarancja sie skończy! Tylko...
~jbox@wp.pl
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Silnik w zakresie małych i średnich obrotów jest dobrze wyciszony. Nie ma to jednak żadnego znaczenia ponieważ zawsze będziemy słyszeć łomot zawieszenia. A jeżeli nawet będziemy stać i nie będzie łomotu to słychać nieustanny jęk silnika wspomagania układu kierowniczego. Radiem tego nie zagłuszymy z powodów o których pisałem wcześniej.
~Kazba
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Układ wspomagania kierownicy głośno pracuje[ dosłownie wyje podczas zatrzymania np. na światłach] Podobno silniczek elektryczny napędzający pompę hydrauliczną tak głośno pracuje.Zagłusza swym wyciem przyjemną pracę silnika. Czy nikt z użytkowników niema tego problemu?
~majki_27
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
głooooośny. A te wszystkie odgłosy, stuki, puki, pruki...... czasem to się dziwię, że odkrywam jeszcze jakieś nowe. Na pewno to nie jest samochód dla człowieka spokojnego, opanowanego. to całe "wyciszenie" jest po prostu jedną wielka nerwówką.
~DAVID K-ce
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Z zewnątrz dochodzą stuki i trzaski zawieszenia więc wyciszenie samochodu raczej przeciętne. Po samochodzie średniej klasy możnaby się spodziewać większego komfortu dla uszu jeżeli chodzi o hałas dochodzący z zewnątrz.
~marzy mi sie w 100% sprawny 307
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
okropnie glosno, jesli chodzi o wyciszenie silnika, podpiete pod pokrywe maski, rozsypalo sie po 80 000 km, poprostu wiury zostaly, oprocz tego w kabinie zawsze bylo i jest bardzo glosno
~piter
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Zawsze było doskonale / od mojej ostatniej oceny upłynęło 50 000 / Teraz jest głośniej niż w nowyhm aucie ale nie ma rady: łatane i wypalone tłumiki, kolektor - nie ma rady parę milimetrów grubości mu ubyło
~zen
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
powyzej 110km/h nie istenieje cos takiego jak wyciszenie, słychac szum opon nawet przy wolniejszej jeździe mnie denerwują te zawirowania przy szybach z przodu czasami czuje sie jakbym nie zamknął drzwi
~Paweł
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Bardzo głośny przy wyższej prędkości, brakuje 6 biegu przez co na autostradzie powyżej 100 są wysokie obroty, co powoduje, że silnik pracuje bardzo głośno, do tego dochodzi szum.
~frugoman
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Na przyzwoitym poziomie ale bez rewelacji. Jest OK ale mogłoby być lepiej. Dobrym pomysłem może być rozebranie boczków drzwi i dodatkowe wyciszenie.
Peugeot 307 I Hatchback