Lista ocen Peugeot 307 I Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW 2001-2005 (217) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 267 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DAVID K-ce
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Zawieszenie w tym samochodzie jeżeli chodzi o komfort na nierównościach to porażka jak za samochód średniej klasy w takiej cenie - szybko zużywające się elementy, stuki, trzaski, skrzypienie. Na tylnym siedzeniu na nierównościach poprzecznych komfort jazdy beznadziejny, strasznie tłucze! Jeżeli chodzi o prowadzenie, auto świetnie trzyma się drogi, na oponach 215/45/17 autem jeździ się jak gokartem. Samochód doskonale nadaje się ale nie na...
~jbox@wp.pl
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Podobno francuskie auta słynęły kiedyś z zawieszenia ale te czasy najwyraźniej minęły. Zawieszenie trzeba naprawiać po około 20 tysiącach km (Wrocław). Auto jest o wiele za miękkie. Przy byle fałdach pod światłami, w czasie hamowania traci kontakt z jezdnią i zaczyna grzechotać ABS. Tylne zawieszenie jest chyba największą niedoróbką 307. Łomoce na każdej dziurze niemiłosiernie. Podobno ten typ tak ma. Nie jeździłem nigdy autem z gorszym...
~endriu72@gazeta.pl
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Mam stuki w przednim zawieszeniu. W Serwisie ASO powiedzieli że potrafią się odkręcać amortyzatory. Rozebrałem całe zawieszenie i nic takiego nie stwierdziłem, przy okazji wymieniłem górne łożyska na macphersonie (koszt ok 35 Zł) nie stwierdziłem żadnych luzów i ubytków. Stuki słychać podczas deszczu na tzw sierżantach osiedlowych. I też nie zawsze. Dość twardo pracujące tylne zawieszenie.Nie jest to tragedia
~Andrzej
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Zawieszenie jest dosyć twarde. Jestem zwolennikiem raczej ostrej jazdy więc jest ono dość dobrze zestrojone do dynamiczniejszej jazdy. Problem natomiast pojawia się na naszych drogach. Dla mnie bardzo denerwujące są stuki, które tak naprawdę da się wyeliminować tylko w jeden "najprostszy" sposób - pogłośnić CD. A tak poważnie plus za zestrojenie, minus za precyzję wykonania i użyte materiały
~RafelS
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Jest ok. Prowadzi się wystarczająco pewnie a zarazem komfortowo. Kupując Peugeota nie należy się nastawiać na sport. Każdy powinien to wiedzieć bo później są opinie, że auta niemieckie prowadzą się pewniej. Ok ale są mniej komfortowe. Wadą jest szybko zużywające się zawieszenie - szczególnie tył. Obecnie samochód ma 99 tyś km, jest już drugi komplet amortyzatorów a tył dobija...
~jakub_skurko@o2.pl
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Przeciętnie. Najbardziej nie podoba mi się bicie zawieszenia z tyłu na większych nierównościach oraz bujanie na boki, szczególnie przy wyższych prędkościach. W zakrętach trzyma się dobrze, nie wychyla się. Komfort w porównaniu do Froda jest wyższy ale jeśli chodzi precyzję i trzymanie toru jazdy dużo brakuje. W porównaniu do starszego modelu 406 jest zdecydowanie mniej komfortowe.
~RobertC
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Trwałe amortyzatory - przejechałem ok 150 000. Niestety nowe mozna zakupic tylko w serwisie. Zamienników na rynku nie ma. Jest wada konstrukcyjna auta które producent za bardzo nie chce zauważyc(konsultowałem to z innymi użytkownikami) przy najezdzaniu np na krawężnik coś straszliwie czasem chrupie w przednim zawieszeniu.
~piter
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Ma te same wady jakod początku eksploatacji.Przede wszystkim dość twardy i głośny w tylnym zawieszeniu. Ale lepszy tk. bardziej komfortowy niżnp. w Octavii czy Vectrze GTS - co mnie w obu sytuacjach zdziwiło. Natomiast zdecydowanie lepszy / cichszy i komfortowy / jest w nowszych 307.
~Kris
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Samochód ma sztywne zawiszenie a więc odzuwa się każde łatanie jezdni a nawet łączenia asfaltu przez to jest niekomfortowy, jeździłem starszymi samochodami i tamte samochody płyną a 307 czuć każdą nirówność, a na ostrzejszych zakrętach mam wrażenie że mi tył gdzieś ucieka.
Dziennik kosztów dla Peugeot 307 I Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
7,6
10,1
~Popo
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
czeka mnie już druga wymiana łączników stabilizatora oraz coś mi się zdaje że zaczynają wyć łożyska! Twarde zawieszenie dzięki czemu samochód świetnie trzyma się drogi! Głośność zawieszenia jak na tę klasę może być, w końcu to nie mercedes ;)
Peugeot 307 I Hatchback