Lista ocen Peugeot 207 (164) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 127 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Hatchback 3d 1.6 HDi 90KM 66kW
Kupiłem bo miało mało palić. I faktycznie pali mało jak stoi pod blokiem i nikt nim nie jeździ. Przy 90KM za bardzo nie ma co szaleć dodatkowo dochodzą korki ale spalanie na mieście rzędu 6 litrów to trochę za dużo jak na takiego kaszlaka. W trasie zrobił mi 5.2 wiec też bez szaleństw bo bravo przy takiej samej jeździe brało o 0.8 litra więcej a jak trzeba było przyśpieszyć to nie trzeba machać lewarkiem. Dodam, że bravo było w benzynie z...
~Jakub
Hatchback 5d 1.4 16V 88KM 65kW
Tutaj wszystko zalezy do kierowcy, ale to co zauwazylem jezdzac roznymi trybai tj. ekonomicznie, dynamicznie lub srednio - nie da sie tu duzo zaoszczedzic, przy dynamicznej jezdzie roznica jest max 0,5-1listra na 100km. Zuzycie paliwa w tym modelu to srednio: miasto: 7-7,5litra, trasa 5-6litrow, wiec jak na silnik benzywnowy to chyba nienajgorzej. Wyprobowalem auto rowniez na autostradzie przy predkosci 140-150km/h spalanie rzedu 8-8,5litra
~Tom
CC 1.6 THP 150KM 110kW
Auto posiadaliśmy dwa lata, użytkowaliśmy go wspólnie z żoną. Auto w dużym mieście-korki na krótkich odcinkach paliło 10L , w trasie przy jeździe w przedziale 130-150 7,5L trasa przy 200 to już spalanie 9,5L , a najniższe spalanie na autostradzie nie przekraczając 90 na godzinę spalił 5,5L . Oczywiście w/w dane nie są z komputera tylko paliwo do pełna i kasowanie licznika i na koniec matematyka :)
~Asiek
Hatchback 5d 1.4 16V 88KM 65kW
I tutaj zaczynają się schody. Żłopie paliwko, aż miło .. Robię mało tras, więc biorę na to poprawkę. Na mieście poniżej 8 nie schodzi, ale też nie jeżdżę jak typowa baba. Przeglądy drogie i częste. Jestem przed pierwszym, który jest darmowy, ale jak znam życie, to coś znajdą. Pierwszy po 6 m-cach, lub przy 10 tyś. km, Kolejne chyba po 30 tyś. W fordzie są rzadsze i tańsze niż w peugeocie.
~Maciej
Hatchback 3d 1.6 THP 150KM 110kW
Auto ze względu na swoją awaryjność częściej stoi w serwisie niż pod domem. Niby zadbane, olej wymieniany bardzo często ale zbiera się nagar, i silnik wygląda jak by nigdy nie miał zmienianego oleju. Przez rok czasu wydałem ok 8 tyś w serwisie zł na próbę regeneracji auta co i tak mi się nie udało. Co chwilę coś, reszta rzeczy typu zawieszenie, elektronika - ok.
~NecropolisRider
Hatchback 3d 1.6 HDi 90KM 66kW
Spalanie według komputera po wyzerowanym przeze mnie liczniku przez dwa lata użytkowania wyniosło średnio 5l/100km. Samochód użytkowany głównie w mieście na krótkich dystansach plus raz w tygodniu 100km odcinek trasy, na którym starałem się jechać jak najoszczędniej. Przy prędkości 90km/h bez żadnej zmiany prędkości spalanie potrafiło zejść do 3-4l/100 km.
~Bartek
Hatchback 5d 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
Spalanie bardzo niskie. W trasie autostradowej (tempomat na 140) spala 5,5 L, w miescie 6,5, poza miastem można bez problemu zejśc poniżej 5 litrów. Przez 60 000 koszty dotyczyły tylko części ekspolatacyjnych, filtry, oleje. Po 50 tys. wymieniłem tarcze i klocki z przodu, ale to tylko przez mój dynamiczny styl jazdy. Części zamienne nie są drogie.
~piogra
Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW
To najmocniejszy atut auta. Spalanie przy spokojnej/normalnej jezdzie (80%trasa20%miasto) to 4,2!!! Schodziłem poniżej 4. W zimie pali więcej ok 4,4. Na autostradzie przy prędkości 130, klima i komplet ludzi spalanie 5,3 l/100km, w mieście ok 4,8l/km. Spalanie b. wzrasta na trasach do 5km. Komputer zaniża 0,1L
~buba
Hatchback 5d 1.6 16V 109KM 80kW
SMOK, MALY SMOK!!!! w warszawie srednie spalanie to 9,5 l/100 ze sporadycznym staniem w korkach przy prowadzeniu przez kobiete!!!! w miescie kiedy prowadzi ciezka noga spokojnie wciaga 11 l/100 km. W trasie przy spokojniej jezdzie w 4 osoby 8l/100, przy jezdzie 120-130 w 4 osoby 8ok 9 l/100. Jak na tak male auto za duzo.......
~Tom
SW 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
podawane przez producenta spalanie ma sie ni jak do rzeczywistosci. co prawda nie jezdze jak emeryt a deptam dosyc mocno to czy tak czy siak spalanie jest podobne. w trasie 110-130km/h z A/C najmniej spalil 5.8L/100km, w miescie srednio 6.7 i tak jak pisalem, nie ma znaczenia za bardzo styl jazdy.