Ocena kierowcy - Peugeot 207 Hatchback 5d

Jakub, 15 lat temu
Silnik 1.4 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 2008
Peugeot 207 Hatchback 5d 1.4 16V 88KM 65kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Silnik pracuje bardz odobrze w tym aucie. Jezdzilem samochodami z silnikami benzynowymi jak i dizlowskimi wielu marek, Oplem, Fordem, Peugeot, BMW i uwazam ze ten sprawuje sie bardzo dobrze. W zimie jak silniki nie jest rozgrzany chodzi troszke topornie, ale wiekszosc silnikow benzynowych zachowuje sie tak w takich temperaturach, po 5-10 minutach jazdy silnik pracuje juz cudnie. Na trasie silnik zachowuje sie rewelacyjnie. W miescie brakuje troche mocy do dolneych partii obrotow, ja akurat posiadam silnik 1,4 16V Vti 95KM.
Skrzynia biegow bardz dobra, chociaz mogla by byc troche bardziej precyzyjna, lecz to zalezy od upodoban kierowcy.
Rewelacyjny uklad jezdna, uwazam ze w tej czesci Peugeot zrobilo kawal dobrej roboty - rewelacja.
Wspaniala widocznosc w tym samochodzie ze wzgleduy na bardzo duza przednia szybe. Widocznosc z tylu jest juz troche mniejsza, lecz mnie to wogole nie przeszkadza poniewaz korzystam tylko z lusterek, wiec praktycznie tylna szyba dla mnie moze nie istniec.
Swietne, bardzo wygodne siedzenia, swietne rozmieszczenie przyciskow, wszystko bardzo intuicyjne. Dla mnie bardzo duzym plusem jest sterowanie pilotem, ktory znajduje sie pod kierownica - rewelacja, jednym ruchem prawej reki mozna zmienic radio, przelaczyc sie na mp3 itd
Tutaj dobrze, klimatyzacja troche malo wydajna latem, przynajmniej na poczatku, po chwili temperatura w kabinie odpowiedni spada i jest ok.
Dla kierowcy i pasazera z przodu - bardzo duzo miejsca, chyba najwiecej w tej klasie, z tylu juz troche mniej. Wiec jezeli ktos kupuje auto dla 2 osob praktycznie - tak jak ja to jest to rwelacyjne rozwiazanie, poniewaz w tyn modelu kosztem miejsca z tylu dodano sporo miejsca z przdou.
Tutaj jest ok, wiadomo ze auto nei jest tak dobrze wyciszone jak auta z wyzszej klasy ale jak dla mnie wystarczajaco
Tutaj wszystko zalezy do kierowcy, ale to co zauwazylem jezdzac roznymi trybai tj. ekonomicznie, dynamicznie lub srednio - nie da sie tu duzo zaoszczedzic, przy dynamicznej jezdzie roznica jest max 0,5-1listra na 100km. Zuzycie paliwa w tym modelu to srednio: miasto: 7-7,5litra, trasa 5-6litrow, wiec jak na silnik benzywnowy to chyba nienajgorzej. Wyprobowalem auto rowniez na autostradzie przy predkosci 140-150km/h spalanie rzedu 8-8,5litra

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 88KM 65kW [l/100km]

Usterki Peugeot 207